9.09.2019 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu

W ramach VIII odsłony Narodowego Czytania, 7 września 2019 roku, z inicjatywy Kongresu Polaków, Konsulatu Generalnego RP oraz Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu miłośnicy polszczyzny spotkali się w Bibliotece im. W. Majakowskiego, aby wspólnie czytać fragmenty Nowel polskich.

W tym roku Para Prezydencka zaproponowała wspólne czytanie ośmiu Nowel polskich, tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Na spotkanie w bibliotece im. W. Majakowskiego licznie przybyli miejscowi Polacy, do których słowo wstępne wygłosiła pani Lilia Szyszko prezes Kongresu Polaków w Petersburgu i zaprosiła do wspólnego czytania. Następnie uczestników wydarzenia przywitali konsul generalny Grzegorz Ślubowski oraz dyrektor Instytutu Polskiego Ewa Ziółkowska. Fragmenty nowel były kolejno czytane przez członków organizacji polonijnych, lektorów oraz osoby uczące się języka polskiego. Na zakończenie spotkania Prezes Kongresu Polaków Lilia Szyszko rozdała uczestnikom i gościom pamiątkowe książki oraz gadżety ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Sankt Petersburgu.

Scheduled AKTUALNOŚCI LITERATURA WYDARZENIA

🗓

8 kwietnia w Instytucie Polskim odbyło się spotkanie z cyklu „Polacy w Sankt Petersburgu” poświęcone wybitnemu polskiemu architektowi Marianowi Lalewiczowi.
08 04.2024 WYDARZENIA

🗓

Pokaz filmu "Świat Józefa" w reż. Rafała Wieczyńskiego.
24 03.2024 HISTORIA, WYDARZENIA