26.09.2019 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Spotkanie poetyckie „W pamięci „

25 września w Instytucie Polskim w Petersburgu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Między wierszami” zatytułowane „W pamięci ", przybliżające poezję czasów wojny.

W nawiązaniu do wrześniowych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, wieczór poświęcony był poezji o tematyce wojennej. Autorki scenariusza, lektorki języka polskiego – Olga Oniszczuk, Aleksandra Rusek i Magdalena Skibicka – zadbały o odpowiednią oprawę scenograficzną wydarzenia, a także podzieliły się z gośćmi swoimi refleksjami na temat tego, jak wydarzenia historyczne odbijają się na losach ludzi. Wiersze recytowali Piotr Siwek i Aleksander Drugow – studenci Państwowego Rosyjskiego Instytutu Sztuki Scenicznej – oraz gościnnie – Tatiana Riepina i Christine Bobrowa. Dzięki przywołaniu utworów poetyckich takich autorów jak Zbigniew Herbert, Tadeusz Różewicz, Krzysztof Kamil Baczyński czy Wisława Szymborska, publiczność usłyszała m.in. jak z poszczególnych elementów tragicznej historii każdy układał swoją mozaikę wspomnień.

фот. Denis Szczegłow

Scheduled AKTUALNOŚCI LITERATURA WYDARZENIA

🗓

8 kwietnia w Instytucie Polskim odbyło się spotkanie z cyklu „Polacy w Sankt Petersburgu” poświęcone wybitnemu polskiemu architektowi Marianowi Lalewiczowi.
08 04.2024 WYDARZENIA

🗓

Pokaz filmu "Świat Józefa" w reż. Rafała Wieczyńskiego.
24 03.2024 HISTORIA, WYDARZENIA