29.11.2019 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Andrzejki na Uniwersytecie Europejskim

28 listopada na zajęciach z języka polskiego organizowanych przez Instytut Polski w Petersburgu na Uniwersytecie Europejskim odbyły się tradycyjne Andrzejki.

Studenci Uniwersytetu Europejskiego w Petersburgu podczas zajęć poznali kolejne polskie tradycje, dzięki czemu w atrakcyjny i niebanalny sposób szlifowali swoje umiejętności językowe pod okiem wykładowczyni, Aleksandry Rusek. Z tej okazji wszyscy studenci otrzymali również ufundowane przez Instytut Polski w Petersburgu książki „Szukanie ojczyzny” Czesława Miłosza, w przekładzie na rosyjski Anatolija Niechaja (wyd. Europejski Dom Sankt-Petersburg).

W roku 2019/2020 Instytut Polski w Petersburgu organizuje bezpłatne kursy języka polskiego dla grup początkujących i kontynuujących naukę na Uniwersytecie Europejskim w Petersburgu, Uniwersytecie Pedagogicznym im. A.I. Hercena, Petersburskim Państwowym Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Rosyjskim Państwowym Instytucie Sztuk Scenicznych.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA