29.11.2019 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Andrzejki na Uniwersytecie Europejskim

28 listopada na zajęciach z języka polskiego organizowanych przez Instytut Polski w Petersburgu na Uniwersytecie Europejskim odbyły się tradycyjne Andrzejki.

Studenci Uniwersytetu Europejskiego w Petersburgu podczas zajęć poznali kolejne polskie tradycje, dzięki czemu w atrakcyjny i niebanalny sposób szlifowali swoje umiejętności językowe pod okiem wykładowczyni, Aleksandry Rusek. Z tej okazji wszyscy studenci otrzymali również ufundowane przez Instytut Polski w Petersburgu książki „Szukanie ojczyzny” Czesława Miłosza, w przekładzie na rosyjski Anatolija Niechaja (wyd. Europejski Dom Sankt-Petersburg).

W roku 2019/2020 Instytut Polski w Petersburgu organizuje bezpłatne kursy języka polskiego dla grup początkujących i kontynuujących naukę na Uniwersytecie Europejskim w Petersburgu, Uniwersytecie Pedagogicznym im. A.I. Hercena, Petersburskim Państwowym Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Rosyjskim Państwowym Instytucie Sztuk Scenicznych.

Scheduled AKTUALNOŚCI NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO WYDARZENIA

🗓

8 kwietnia w Instytucie Polskim odbyło się spotkanie z cyklu „Polacy w Sankt Petersburgu” poświęcone wybitnemu polskiemu architektowi Marianowi Lalewiczowi.
08 04.2024 WYDARZENIA

🗓

Pokaz filmu "Świat Józefa" w reż. Rafała Wieczyńskiego.
24 03.2024 HISTORIA, WYDARZENIA