29.11.2019 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Andrzejki na Uniwersytecie Europejskim

28 listopada na zajęciach z języka polskiego organizowanych przez Instytut Polski w Petersburgu na Uniwersytecie Europejskim odbyły się tradycyjne Andrzejki.

Studenci Uniwersytetu Europejskiego w Petersburgu podczas zajęć poznali kolejne polskie tradycje, dzięki czemu w atrakcyjny i niebanalny sposób szlifowali swoje umiejętności językowe pod okiem wykładowczyni, Aleksandry Rusek. Z tej okazji wszyscy studenci otrzymali również ufundowane przez Instytut Polski w Petersburgu książki „Szukanie ojczyzny” Czesława Miłosza, w przekładzie na rosyjski Anatolija Niechaja (wyd. Europejski Dom Sankt-Petersburg).

W roku 2019/2020 Instytut Polski w Petersburgu organizuje bezpłatne kursy języka polskiego dla grup początkujących i kontynuujących naukę na Uniwersytecie Europejskim w Petersburgu, Uniwersytecie Pedagogicznym im. A.I. Hercena, Petersburskim Państwowym Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Rosyjskim Państwowym Instytucie Sztuk Scenicznych.

Scheduled AKTUALNOŚCI NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO WYDARZENIA

Konkurs „Literatura bez granic” 🗓

W Międzynarodowym Dniu Tłumacza, 30 września w petersburskiej Bibliotece im. A. S. Puszkina odbyło się uroczyste otwarcie trzeciego sezonu Konkursu Przekładów „Literatura bez granic”.
02 10.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Bałtyk – skrzyżowanie kultur 🗓

W Rosyjskim Muzeum Etnograficznym 30 września została otwarta międzynarodowa wystawa „Bałtyk – skrzyżowanie kultur”.
01 10.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

“A ja nie chcę być księżniczką” 🗓

28 września w Instytucie Polskim w Sankt Petersburgu zagościli rycerze, smoki i księżniczki. Przygody bohaterów książki Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką” z zapartym tchem śledziła i dziecięca publiczność, i dorośli.
28 09.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA