3.12.2019 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Magiczne warsztaty

W dniach 1–2 grudnia 2019 r. w siedzibie Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu warsztaty z animacji filmowej dla edukatorów osób niepełnosprawnych przeprowadziła dr hab. Joanna Polak, wykładowca m.in. Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z technikami sypkimi. Uczyli się, jak w animacji wykorzystywać sól i inne przyprawy a przy tym uwolnić dziecięcą radość i kreatywność, tworząc film artystyczny. Drugi dzień warsztatów poświęcony był nauce fachowego korzystania ze scenorysu podczas tworzenia filmu w technice piksilacji (inaczej fotoanimacji polegającej na fotografowaniu kolejnych faz ruchu ludzi, zwierząt i przedmiotów). Proces tworzenia przez uczestników filmu animowanego, opartego na popularnym temacie Wiedźmina i magii edukatorzy mogą wykorzystać podczas zajęć z osobami niepełnosprawnymi.

Warsztaty odbyły się w ramach, zorganizowanego przez Stowarzyszenie św. Joazafa, III Festiwalu Filmowego „Magiczna latarnia”, w którym biorą udział filmy zrobione przez niepełnosprawne dzieci i młodzież pod kierunkiem pedagogów.

Scheduled AKTUALNOŚCI kino WYDARZENIA

Konkurs „Literatura bez granic” 🗓

W Międzynarodowym Dniu Tłumacza, 30 września w petersburskiej Bibliotece im. A. S. Puszkina odbyło się uroczyste otwarcie trzeciego sezonu Konkursu Przekładów „Literatura bez granic”.
02 10.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Bałtyk – skrzyżowanie kultur 🗓

W Rosyjskim Muzeum Etnograficznym 30 września została otwarta międzynarodowa wystawa „Bałtyk – skrzyżowanie kultur”.
01 10.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

“A ja nie chcę być księżniczką” 🗓

28 września w Instytucie Polskim w Sankt Petersburgu zagościli rycerze, smoki i księżniczki. Przygody bohaterów książki Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką” z zapartym tchem śledziła i dziecięca publiczność, i dorośli.
28 09.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA