3.12.2019 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Magiczne warsztaty

W dniach 1–2 grudnia 2019 r. w siedzibie Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu warsztaty z animacji filmowej dla edukatorów osób niepełnosprawnych przeprowadziła dr hab. Joanna Polak, wykładowca m.in. Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z technikami sypkimi. Uczyli się, jak w animacji wykorzystywać sól i inne przyprawy a przy tym uwolnić dziecięcą radość i kreatywność, tworząc film artystyczny. Drugi dzień warsztatów poświęcony był nauce fachowego korzystania ze scenorysu podczas tworzenia filmu w technice piksilacji (inaczej fotoanimacji polegającej na fotografowaniu kolejnych faz ruchu ludzi, zwierząt i przedmiotów). Proces tworzenia przez uczestników filmu animowanego, opartego na popularnym temacie Wiedźmina i magii edukatorzy mogą wykorzystać podczas zajęć z osobami niepełnosprawnymi.

Warsztaty odbyły się w ramach, zorganizowanego przez Stowarzyszenie św. Joazafa, III Festiwalu Filmowego „Magiczna latarnia”, w którym biorą udział filmy zrobione przez niepełnosprawne dzieci i młodzież pod kierunkiem pedagogów.

Scheduled AKTUALNOŚCI >kino >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA