3.12.2019 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Magiczne warsztaty

W dniach 1–2 grudnia 2019 r. w siedzibie Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu warsztaty z animacji filmowej dla edukatorów osób niepełnosprawnych przeprowadziła dr hab. Joanna Polak, wykładowca m.in. Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z technikami sypkimi. Uczyli się, jak w animacji wykorzystywać sól i inne przyprawy a przy tym uwolnić dziecięcą radość i kreatywność, tworząc film artystyczny. Drugi dzień warsztatów poświęcony był nauce fachowego korzystania ze scenorysu podczas tworzenia filmu w technice piksilacji (inaczej fotoanimacji polegającej na fotografowaniu kolejnych faz ruchu ludzi, zwierząt i przedmiotów). Proces tworzenia przez uczestników filmu animowanego, opartego na popularnym temacie Wiedźmina i magii edukatorzy mogą wykorzystać podczas zajęć z osobami niepełnosprawnymi.

Warsztaty odbyły się w ramach, zorganizowanego przez Stowarzyszenie św. Joazafa, III Festiwalu Filmowego „Magiczna latarnia”, w którym biorą udział filmy zrobione przez niepełnosprawne dzieci i młodzież pod kierunkiem pedagogów.

Scheduled AKTUALNOŚCI kino WYDARZENIA

🗓

8 kwietnia w Instytucie Polskim odbyło się spotkanie z cyklu „Polacy w Sankt Petersburgu” poświęcone wybitnemu polskiemu architektowi Marianowi Lalewiczowi.
08 04.2024 WYDARZENIA

🗓

Pokaz filmu "Świat Józefa" w reż. Rafała Wieczyńskiego.
24 03.2024 HISTORIA, WYDARZENIA