6.12.2019 AKTUALNOŚCI, MUZYKA, WYDARZENIA

VI Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów im. Fryderyka Chopina

Od 1 do 5 grudnia w stolicy Republiki Karelii Petrozawodsku miał miejsce VI Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów im. Fryderyka Chopina.

Konkurs od lat jest organizowany przez Petrozawodskie Konserwatorium Państwowe im. A.K. Głazunowa, Ministerstwo Kultury FR, Ministerstwo Kultury Republiki Karelii we współpracy z Instytutem Polskim w Petersburgu. W składzie jury Konkursu znaleźli się m.in. zasłużony działacz sztuki FR, profesor Petrozawodzkiego  Konserwatorium Państwowego Wiktor Portnoj, profesor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie dr Maciej Zagórski, ludowa artystka FR, laureatka Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie (1960), profesor Moskiewskiego Konserwatorium Państwowego im. P.I. Czajkowskiego Zinaida Ignatiewa oraz inni zasłużeni muzycy i pedagodzy. W ramach Konkursu w dniu 3 grudnia miało miejsce również specjalne spotkanie oraz pianistyczny koncert prof. Macieja Zagórskiego.

Konkurs odbył się w czterech grupach wiekowych, wzięło w nim udział ponad 30 młodych muzyków. Wyniki są dostępne na stronie Konkursu: https://glazunovconservato.wixsite.com/chopin-petrozavodsk

Scheduled AKTUALNOŚCI MUZYKA WYDARZENIA

Warszawska Szkoła Filmowa nagrodzona w Petersburgu 🗓

W Petersburskim Państwowym Instytucie Kina i Telewizji 16 listopada odbyło się uroczyste zakończenie 2. etapu XXI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Studenckich „PiterKiT”.
17 11.2021 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Narodowe Święto Niepodległości 🗓

W niedzielę poprzedzającą Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w bazylice pw. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
11 11.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

„W promieniach” 🗓

6 i 7 listopada w Teatrze im. Lensowieta w Sankt Petersburgu odbyła się długo wyczekiwana premiera spektaklu „W promieniach”, poświęconego Marii Skłodowskiej-Curie.
08 11.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA