7.02.2019 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Mikołajki dla najmłodszych

5 grudnia podczas czwartkowego spotkania dziecięcego, co miesiąc organizowanego wspólnie przez Konsulat Generalny RP oraz Instytut Polski w Sankt Petersburgu świętowano Mikołajki.

Maluchy otrzymały upominki z rąk dyrektor instytutu Ewy Ziółkowskiej i wicekonsul Edyty Niedźwiedzkiej. Dzieci zrewanżowały się wykonanymi własnoręcznie pracami z kartonu i plasteliny, po czym wzięły udział w grach i zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez pedagog Olgę Oniszczuk.

Scheduled AKTUALNOŚCI INNE WYDARZENIA

Warszawska Szkoła Filmowa nagrodzona w Petersburgu 🗓

W Petersburskim Państwowym Instytucie Kina i Telewizji 16 listopada odbyło się uroczyste zakończenie 2. etapu XXI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Studenckich „PiterKiT”.
17 11.2021 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Narodowe Święto Niepodległości 🗓

W niedzielę poprzedzającą Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w bazylice pw. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
11 11.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

„W promieniach” 🗓

6 i 7 listopada w Teatrze im. Lensowieta w Sankt Petersburgu odbyła się długo wyczekiwana premiera spektaklu „W promieniach”, poświęconego Marii Skłodowskiej-Curie.
08 11.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA