5.02.2020 AKTUALNOŚCI, MUZYKA, WYDARZENIA

Roman Perucki w projekcie Organum Novum

Wybitny polski organista prof. Roman Perucki, dzięki wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, wziął udział w festiwalu Organum Novum, który odbył się w mieście nad Newą 3 – 4 lutego.

Organum Novum to na gruncie rosyjskim unikatowe wydarzenie, zorganizowane przez Centrum Muzyki Akademickiej reMusic.org przy wsparciu Instytutu Polskiego, Urzędu Miasta Sankt Petersburga oraz Rady Szwajcarskiej ds. Kultury Pro Helvetia.

W Petersburgu zabrzmiała współczesna muzyka organowa wykonywana przez wybitnych muzyków z Polski, Szwajcarii i Rosji – Romana Peruckiego, Michaela Pelzla i Ilię Folmiego-Kudriawcewa. W programie koncertu otwarcia, który odbył się 3 lutego w Sali Koncertowej Teatru Maryjskiego, znalazły się kompozycje organowe autorstwa Zbigniewa Kruczka, Klausa Hubera, Gérarda Zinsstaga oraz innych kompozytorów. M.in. odbyła się prapremiera Poematu Chromatycznego (1969) Siergieja Słonimskiego w wykonaniu Romana Peruckiego. Natomiast na program koncertu, który odbył się 4 lutego w Petrikirche, złożyły się utwory Siergieja Chismatowa, Thanosa Krisakisa, Michaela Pelzla, Kathariny Rosenberger i innych. Także w ramach projektu 4 lutego w kościele fińskim pw. św. Marii prof. Roman Perucki poprowadził warsztaty muzyki organowej.

Scheduled AKTUALNOŚCI MUZYKA WYDARZENIA

🗓

8 kwietnia w Instytucie Polskim odbyło się spotkanie z cyklu „Polacy w Sankt Petersburgu” poświęcone wybitnemu polskiemu architektowi Marianowi Lalewiczowi.
08 04.2024 WYDARZENIA

🗓

Pokaz filmu "Świat Józefa" w reż. Rafała Wieczyńskiego.
24 03.2024 HISTORIA, WYDARZENIA