7.02.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA, WYDARZENIA

Międzynarodowa Szkoła Zimowa w Nowogrodzie Wielkim

2-6 lutego w Nowogrodzie Wielkim odbyła się kolejna Międzynarodowa Szkoła Zimowa zorganizowana przez Centrum Polityki Międzynarodowej i Regionalnej (CIRP) przy wsparciu, m.in. Instytutu Polskiego w Petersburgu.

Z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozmawiano o Arktyce.

Dyskusje toczyły się wokół problemów i perspektyw współpracy międzynarodowej w Arktyce. Tytuły paneli to m.in.: Przyszłość Arktyki – współpraca czy konfrontacja; Transport, energetyka, logistyka; Gospodarka i ekologia. Wśród prelegentów i uczestników szkoły byli dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej UJ prof. dr hab. Joachim Diec oraz główny specjalista Ośrodka Studiów Wschodnich Szymon Kardaś, a także studenci obu krakowskich uczelni. Uczestnikami szkoły byli ich rówieśnicy oraz nauczyciele akademiccy z Rosji, Niderlandów, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Francji, Niemiec, Belgii, Rumunii i Estonii. Wśród gości nie zabrakło też dyplomatów.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA >WYDARZENIA

Geolog i podróżnik Karol Bohdanowicz 🗓

5 czerwca przypada 75. rocznica śmierci geologa, geografa i podróżnika Karola Bohdanowicza.
05 06.2022 AKTUALNOŚCI, HISTORIA, WYDARZENIA

Dzień Dziecka w Instytucie Polskim 🗓

1 czerwca Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił dzieci z Polskiej Macierzy Szkolnej do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka.
01 06.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Polskie znaki pamięci w Sankt Petersburgu 🗓

28 maja Polonia i Polacy mieszkający w Sankt Petersburgu, podobnie jak co roku w maju, w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa, spotkali się, by odwiedzić polskie znaki pamięci.
30 05.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA