7.02.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA, WYDARZENIA

Międzynarodowa Szkoła Zimowa w Nowogrodzie Wielkim

2-6 lutego w Nowogrodzie Wielkim odbyła się kolejna Międzynarodowa Szkoła Zimowa zorganizowana przez Centrum Polityki Międzynarodowej i Regionalnej (CIRP) przy wsparciu, m.in. Instytutu Polskiego w Petersburgu.

Z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozmawiano o Arktyce.

Dyskusje toczyły się wokół problemów i perspektyw współpracy międzynarodowej w Arktyce. Tytuły paneli to m.in.: Przyszłość Arktyki – współpraca czy konfrontacja; Transport, energetyka, logistyka; Gospodarka i ekologia. Wśród prelegentów i uczestników szkoły byli dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej UJ prof. dr hab. Joachim Diec oraz główny specjalista Ośrodka Studiów Wschodnich Szymon Kardaś, a także studenci obu krakowskich uczelni. Uczestnikami szkoły byli ich rówieśnicy oraz nauczyciele akademiccy z Rosji, Niderlandów, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Francji, Niemiec, Belgii, Rumunii i Estonii. Wśród gości nie zabrakło też dyplomatów.

Scheduled AKTUALNOŚCI NAUKA WYDARZENIA

Konkurs „Literatura bez granic” 🗓

W Międzynarodowym Dniu Tłumacza, 30 września w petersburskiej Bibliotece im. A. S. Puszkina odbyło się uroczyste otwarcie trzeciego sezonu Konkursu Przekładów „Literatura bez granic”.
02 10.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Bałtyk – skrzyżowanie kultur 🗓

W Rosyjskim Muzeum Etnograficznym 30 września została otwarta międzynarodowa wystawa „Bałtyk – skrzyżowanie kultur”.
01 10.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

“A ja nie chcę być księżniczką” 🗓

28 września w Instytucie Polskim w Sankt Petersburgu zagościli rycerze, smoki i księżniczki. Przygody bohaterów książki Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką” z zapartym tchem śledziła i dziecięca publiczność, i dorośli.
28 09.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA