7.02.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA, WYDARZENIA

Międzynarodowa Szkoła Zimowa w Nowogrodzie Wielkim

2-6 lutego w Nowogrodzie Wielkim odbyła się kolejna Międzynarodowa Szkoła Zimowa zorganizowana przez Centrum Polityki Międzynarodowej i Regionalnej (CIRP) przy wsparciu, m.in. Instytutu Polskiego w Petersburgu.

Z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozmawiano o Arktyce.

Dyskusje toczyły się wokół problemów i perspektyw współpracy międzynarodowej w Arktyce. Tytuły paneli to m.in.: Przyszłość Arktyki – współpraca czy konfrontacja; Transport, energetyka, logistyka; Gospodarka i ekologia. Wśród prelegentów i uczestników szkoły byli dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej UJ prof. dr hab. Joachim Diec oraz główny specjalista Ośrodka Studiów Wschodnich Szymon Kardaś, a także studenci obu krakowskich uczelni. Uczestnikami szkoły byli ich rówieśnicy oraz nauczyciele akademiccy z Rosji, Niderlandów, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Francji, Niemiec, Belgii, Rumunii i Estonii. Wśród gości nie zabrakło też dyplomatów.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA >WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

16 listopada, w Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił na wieczór poświęcony pamięci Fryderyka Chopina.
16 11.2022 MUZYKA, WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
15 11.2022 HISTORIA, WYDARZENIA

Dni Pamięci 🗓

W dniach 30 października – 5 listopada w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP, Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu i organizacji polonijnych odwiedzili mogiły Polaków na cmentarzach Petersburga i Borowicz (obw. nowogrodzki).
05 11.2022 HISTORIA, INNE, WYDARZENIA