7.02.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA, WYDARZENIA

Międzynarodowa Szkoła Zimowa w Nowogrodzie Wielkim

2-6 lutego w Nowogrodzie Wielkim odbyła się kolejna Międzynarodowa Szkoła Zimowa zorganizowana przez Centrum Polityki Międzynarodowej i Regionalnej (CIRP) przy wsparciu, m.in. Instytutu Polskiego w Petersburgu.

Z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozmawiano o Arktyce.

Dyskusje toczyły się wokół problemów i perspektyw współpracy międzynarodowej w Arktyce. Tytuły paneli to m.in.: Przyszłość Arktyki – współpraca czy konfrontacja; Transport, energetyka, logistyka; Gospodarka i ekologia. Wśród prelegentów i uczestników szkoły byli dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej UJ prof. dr hab. Joachim Diec oraz główny specjalista Ośrodka Studiów Wschodnich Szymon Kardaś, a także studenci obu krakowskich uczelni. Uczestnikami szkoły byli ich rówieśnicy oraz nauczyciele akademiccy z Rosji, Niderlandów, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Francji, Niemiec, Belgii, Rumunii i Estonii. Wśród gości nie zabrakło też dyplomatów.

Scheduled AKTUALNOŚCI NAUKA WYDARZENIA

🗓

8 kwietnia w Instytucie Polskim odbyło się spotkanie z cyklu „Polacy w Sankt Petersburgu” poświęcone wybitnemu polskiemu architektowi Marianowi Lalewiczowi.
08 04.2024 WYDARZENIA

🗓

Pokaz filmu "Świat Józefa" w reż. Rafała Wieczyńskiego.
24 03.2024 HISTORIA, WYDARZENIA