13.02.2020 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Spotkanie poetyckie „Żywot człowieka współczesnego”

12 lutego w Instytucie Polskim w Petersburgu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Między wierszami”, mające na celu popularyzację polskiej poezji wśród młodzieży w północnej stolicy Rosji.

Tym razem autorki wieczoru – Olga Oniszczuk, Aleksandra Rusek i Magdalena Skibicka – postanowiły zastanowić się nad kondycją współczesnego człowieka I tym, jak widzą go polscy I rosyjscy poeci ostatniego dziesięciolecia. Jaki jest człowiek dzisiaj, jakie wartości są dla niego ważne, jakie ma wymagania wobec niego świat – między innymi nad tymi pytaniami razem z organizatorami i prowadzącymi rozmyślało kilkudziesięciu gości.

Wiersze i fragment prozy recytowali aktorzy oraz przyjaciele Instytutu Polskiego: Justyna Al Hammuri, Andrzej Świacki, Piotr Dmitrow, Denis Szczegłow i Aleksander Makhlin.

Scheduled AKTUALNOŚCI >LITERATURA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA