2.03.2020 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Jacek Pałkiewicz – człowiek legenda

W Petersburgu, przy wsparciu Instytutu Polskiego, odbyły się spotkania z Jackiem Pałkiewicz, doktorem nauk geograficznych, reporterem-odkrywcą, członkiem Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie i Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego.

27 lutego odbyło się spotkanie w Instytucie Polskim. Jacek Pałkiewicz podzielił się swoim życiowym doświadczeniem, opowiedział o swoich podróżach, o tym, jak samotnie przepłynął Ocean Atlantycki w łodzi ratunkowej i o wyprawie w najodleglejsze zakątki Syberii. Całej historii towarzyszył pokaz różnorodnych zdjęć z całego świata.

28 lutego Jacek Pałkiewicz spotkał się ze studentami Państwowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Petersburgu i wygłosił wykład na temat „Jak być pierwszym”. Słuchając z zainteresowaniem wykładu, studenci zadawali różne pytania dotyczące doświadczeń życiowych Jacka Pałkiewicza.

Tego samego dnia wieczorem odbyło się spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem w auli imienia Szokalskiego w siedzibie Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego. Reporter-odkrywca mówił o swojej międzynarodowej wyprawie naukowej, podczas której dokonano ostatniego geograficznego odkrycia naszych czasów: ustalono dokładną lokalizację źródeł Amazonki, a także opowiedział o swoich wędrówkach po bezdrożach świata.

Aby bezpłatnie pobrać książkę Jacka Pałkiewicza „Po drogach świata …” w języku rosyjskim kliknij:
http://palkiewicz.com/ksiazki/po-bezdorozu-mira-ebook/

Konferencja prasowa Jacka Pałkiewcza w TASS
https://www.youtube.com/watch?v=m5WdsPckQbg

Fot. Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne / Instytut Polski w Petersburgu/Petersburski Uniwersytet Ekonomiczny

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA