14.04.2020 AKTUALNOŚCI, HISTORIA, WYDARZENIA

Most w życiu wspaniałych ludzi

Wszystkim zainteresowanym polską kulturą, a w szczególności petersburżanom, których nie mogliśmy zaprosić do Instytutu Polskiego na planowany wykład 10 marca z okazji 210. rocznicy urodzin Stanisława Kierbedzia, przygotowaliśmy go w formie prezentacji.

Igor Kuwaldin, rosyjski badacz biografii rodziny Kierbiedziów, opowiada w niej o najsłynniejszych projektach Stanisława Kierbiedzia – wybitnego XIX-wiecznego inżyniera, budowniczego mostów – w mieście nad Newą i w Warszawie. Przybliża również sylwetki członków rodziny architekta – inżynierów i działaczy społecznych Rosji i Polski.

Scheduled AKTUALNOŚCI >HISTORIA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA