3.05.2020 AKTUALNOŚCI, MUZYKA, WYDARZENIA

„Polsko-Litewska Unia Muzyczna”

Zgodnie z wieloletnią tradycją z okazji święta Konstytucji 3 Maja odbędzie się koncert z cyklu „Polsko-Litewska Unia Muzyczna” tym razem w formule online.

Zgodnie z wieloletnią tradycją z okazji święta Konstytucji 3 Maja odbędzie się koncert z cyklu „Polsko-Litewska Unia Muzyczna” tym razem w formule online.

Utwory polskich i litewskich kompozytorów – Fryderyka Chopina, Balysa Dvarionasa i Mikalojusa Čiurlionisa grać będą znani petersburscy pianiści: Jewgienij Izotow i Anna Szełudźko.
Pod tymi linkami można zapoznać się z biografią artystów:

https://www.philharmonia.spb.ru/persons/biography/3792/https://www.philharmonia.spb.ru/persons/biography/288..

Koncert został zorganizowany przez Instytut Polski i Konsulat Generalny RP wspólnie z Konsulatem Generalnym Litwy w Sankt Petersburgu, we współpracy z petersburskim Towarzystwem Chopinowskim. Koncert będzie dostępny 3 maja od godz. 8.00 na kanale Youtube (link podeślemy później).

Serdecznie zapraszamy!

Scheduled AKTUALNOŚCI >MUZYKA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA