11.06.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

„Dziecięce czwartki w domu”

W ramach cyklu „Dziecięce czwartki w domu” od 30 kwietnia do 4 czerwca 2020 r. pod egidą Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu odbyły się zajęcia z języka polskiego dla najmłodszych

Była to kontynuacja spotkań prowadzonych przez pedagog Olgę Oniszczuk, które odbywały się co miesiąc w siedzibie IP. W związku z pandemią zmuszeni byliśmy przenieść je do wirtualnej rzeczywistości. Dzięki ciekawej formie sześciu krótkich filmików dzieci miały nie tylko możliwość doskonalenia swojej znajomości języka polskiego, ale też zdobywania wiedzy i nabywania nowych kompetencji poprzez zabawę. Maluchom towarzyszył sympatyczny miś Wojtek. Najmłodsi mogli przenieść się w świat dzieciństwa wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki, do opery, muzeum czy pracowni malarskiej. Przyszli artyści dowiedzieli się m.in. z czego składa się muzyczne przedstawienie, co to jest eksponat, jak artyści tworzą obrazy i czym one się od siebie różnią. Prowadząca inspirowała dzieci do różnorodnych aktywności plastycznych.

„Dziecięce czwartki w domu”. Lekcja nr 1. Zabawki.
„Dziecięce czwartki w domu”. Lekcja nr 2. Stanisław Moniuszko.
„Dziecięce czwartki w domu”. Lekcja nr 3. Opera
„Dziecięce czwartki w domu”. Lekcja nr 4. Muzeum.
„Dziecięce czwartki w domu”. Lekcja nr 5. Malarze.
„Dziecięce czwartki w domu”. Lekcja nr 6. Lato.
Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA