2.07.2020 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Letnie czytania w Bibliotece im. Majakowskiego

1 lipca w ramach organizowanych przez petersburską Bibliotekę im. Majakowskiego Letnich Czytań, które w tym roku odbywają się w trybie online, odbyła się prezentacja książki znanego polskiego pisarza dla dzieci i młodzieży Grzegorza Kasdepke pt. „Wielki powrót detektywa Pozytywki”.

Książkę przedstawił jej tłumacz na język rosyjski Stanisław Karpionek, który opowiedział o autorze, serii książek o detektywie Pozytywce, o ich głównych bohaterach oraz o ciekawostkach dotyczących ich tłumaczenia i humorze, którym są przesiąknięte. Następnie Iwan Parkin, młody aktor Muzycznego Teatru Dzieci Maryny Łanda, przeczytał fragment „Wielkiego powrotu”.  Tego samego wieczoru prezentowane były książki autorów z Grecji, Danii i Izraela.

Całość nagrania można obejrzeć na kanale Biblioteki im. Majakowskiego na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=oCQmq-TIzwc.

Przypominamy, że mogą Państwo zagłosować na Grzegorza Kasdepke oraz Wiesława Myśliwskiego w ramach projektu „Czytający Petersburg” pod linkiem: https://pl.spb.ru/lib/projects/pages/readers-2020/.

Scheduled AKTUALNOŚCI >LITERATURA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA