3.09.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Wakacje z polskim online

Wszystko co dobre szybko się kończy... W miniony poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r., zorganizowana przez Instytut Polski w Sankt Petersburgu Szkoła Letnia Języka Polskiego online dobiegła końca.

Wakacje z polskim cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział 35 osób. Przez cały miesiąc odbywały się zajęcia na dwóch poziomach zaawansowania – A1+ oraz B1/B2. Uczestnicy rozmawiali o podróżach, ulubionych lekturach, kuchni czy też koncepcji szczęścia. Studenci grupy zaawansowanej zmierzyli się także z polskim slangiem młodzieżowym, natomiast grupa początkująca poznała tradycje związane z Wigilią i Bożym Narodzeniem oraz prowadziła dialogi na temat modelu polskiej rodziny i stereotypach. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie, czynny udział w zajęciach oraz emocjonujące dyskusje, które nigdy nie kończyły się wraz z końcem lekcji…

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA