3.09.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Wakacje z polskim online

Wszystko co dobre szybko się kończy... W miniony poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r., zorganizowana przez Instytut Polski w Sankt Petersburgu Szkoła Letnia Języka Polskiego online dobiegła końca.

Wakacje z polskim cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział 35 osób. Przez cały miesiąc odbywały się zajęcia na dwóch poziomach zaawansowania – A1+ oraz B1/B2. Uczestnicy rozmawiali o podróżach, ulubionych lekturach, kuchni czy też koncepcji szczęścia. Studenci grupy zaawansowanej zmierzyli się także z polskim slangiem młodzieżowym, natomiast grupa początkująca poznała tradycje związane z Wigilią i Bożym Narodzeniem oraz prowadziła dialogi na temat modelu polskiej rodziny i stereotypach. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie, czynny udział w zajęciach oraz emocjonujące dyskusje, które nigdy nie kończyły się wraz z końcem lekcji…

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA