9.09.2020 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Festiwal Kina Polskiego w Petersburgu 2020

Instytut Polski w Sankt Petersburgu kolejny już raz zaprosił publiczność Północnej Stolicy na spotkanie z polskim kinem. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii odbyło się w formacie online. Za to projekcje były dostępne na terytorium całej Federacji Rosyjskiej, oczywiście bezpłatnie.

Pokazaliśmy cztery bardzo różne filmy: od nominowanego do Oskara „Bożego ciała” (2019) w reżyserii Jana Komasy, poprzez dokument „Ostatnia góra” (2019), film familijny „Tarapaty” (2017) po wielką polską ponadczasową klasykę „Barwy ochronne” (1976) Krzysztofa Zanusiego. Cieszymy się bardzo, że cztery zaproponowane przez nas filmy spotkały się z zainteresowaniem i życzliwym odbiorem. Dziękujemy wszystkim naszym widzom i sympatykom. Dziękujemy też za współpracę Klubowi Cinemafia oraz naszym partnerom medialnym, którymi byli: kanał Sankt Petersburg, radio Echo Moskwy w Petersburgu oraz Kinoafisza. Chociaż trochę mogliśmy poczuć magię kina.

Scheduled AKTUALNOŚCI >kino >WYDARZENIA

Geolog i podróżnik Karol Bohdanowicz 🗓

5 czerwca przypada 75. rocznica śmierci geologa, geografa i podróżnika Karola Bohdanowicza.
05 06.2022 AKTUALNOŚCI, HISTORIA, WYDARZENIA

Dzień Dziecka w Instytucie Polskim 🗓

1 czerwca Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił dzieci z Polskiej Macierzy Szkolnej do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka.
01 06.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Polskie znaki pamięci w Sankt Petersburgu 🗓

28 maja Polonia i Polacy mieszkający w Sankt Petersburgu, podobnie jak co roku w maju, w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa, spotkali się, by odwiedzić polskie znaki pamięci.
30 05.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA