9.09.2020 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Festiwal Kina Polskiego w Petersburgu 2020

Instytut Polski w Sankt Petersburgu kolejny już raz zaprosił publiczność Północnej Stolicy na spotkanie z polskim kinem. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii odbyło się w formacie online. Za to projekcje były dostępne na terytorium całej Federacji Rosyjskiej, oczywiście bezpłatnie.

Pokazaliśmy cztery bardzo różne filmy: od nominowanego do Oskara „Bożego ciała” (2019) w reżyserii Jana Komasy, poprzez dokument „Ostatnia góra” (2019), film familijny „Tarapaty” (2017) po wielką polską ponadczasową klasykę „Barwy ochronne” (1976) Krzysztofa Zanusiego. Cieszymy się bardzo, że cztery zaproponowane przez nas filmy spotkały się z zainteresowaniem i życzliwym odbiorem. Dziękujemy wszystkim naszym widzom i sympatykom. Dziękujemy też za współpracę Klubowi Cinemafia oraz naszym partnerom medialnym, którymi byli: kanał Sankt Petersburg, radio Echo Moskwy w Petersburgu oraz Kinoafisza. Chociaż trochę mogliśmy poczuć magię kina.

Scheduled AKTUALNOŚCI kino WYDARZENIA

Konkurs „Literatura bez granic” 🗓

W Międzynarodowym Dniu Tłumacza, 30 września w petersburskiej Bibliotece im. A. S. Puszkina odbyło się uroczyste otwarcie trzeciego sezonu Konkursu Przekładów „Literatura bez granic”.
02 10.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Bałtyk – skrzyżowanie kultur 🗓

W Rosyjskim Muzeum Etnograficznym 30 września została otwarta międzynarodowa wystawa „Bałtyk – skrzyżowanie kultur”.
01 10.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

“A ja nie chcę być księżniczką” 🗓

28 września w Instytucie Polskim w Sankt Petersburgu zagościli rycerze, smoki i księżniczki. Przygody bohaterów książki Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką” z zapartym tchem śledziła i dziecięca publiczność, i dorośli.
28 09.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA