9.09.2020 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Festiwal Kina Polskiego w Petersburgu 2020

Instytut Polski w Sankt Petersburgu kolejny już raz zaprosił publiczność Północnej Stolicy na spotkanie z polskim kinem. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii odbyło się w formacie online. Za to projekcje były dostępne na terytorium całej Federacji Rosyjskiej, oczywiście bezpłatnie.

Pokazaliśmy cztery bardzo różne filmy: od nominowanego do Oskara „Bożego ciała” (2019) w reżyserii Jana Komasy, poprzez dokument „Ostatnia góra” (2019), film familijny „Tarapaty” (2017) po wielką polską ponadczasową klasykę „Barwy ochronne” (1976) Krzysztofa Zanusiego. Cieszymy się bardzo, że cztery zaproponowane przez nas filmy spotkały się z zainteresowaniem i życzliwym odbiorem. Dziękujemy wszystkim naszym widzom i sympatykom. Dziękujemy też za współpracę Klubowi Cinemafia oraz naszym partnerom medialnym, którymi byli: kanał Sankt Petersburg, radio Echo Moskwy w Petersburgu oraz Kinoafisza. Chociaż trochę mogliśmy poczuć magię kina.

Scheduled AKTUALNOŚCI >kino >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA