9.09.2020 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Festiwal Kina Polskiego w Petersburgu 2020

Instytut Polski w Sankt Petersburgu kolejny już raz zaprosił publiczność Północnej Stolicy na spotkanie z polskim kinem. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii odbyło się w formacie online. Za to projekcje były dostępne na terytorium całej Federacji Rosyjskiej, oczywiście bezpłatnie.

Pokazaliśmy cztery bardzo różne filmy: od nominowanego do Oskara „Bożego ciała” (2019) w reżyserii Jana Komasy, poprzez dokument „Ostatnia góra” (2019), film familijny „Tarapaty” (2017) po wielką polską ponadczasową klasykę „Barwy ochronne” (1976) Krzysztofa Zanusiego. Cieszymy się bardzo, że cztery zaproponowane przez nas filmy spotkały się z zainteresowaniem i życzliwym odbiorem. Dziękujemy wszystkim naszym widzom i sympatykom. Dziękujemy też za współpracę Klubowi Cinemafia oraz naszym partnerom medialnym, którymi byli: kanał Sankt Petersburg, radio Echo Moskwy w Petersburgu oraz Kinoafisza. Chociaż trochę mogliśmy poczuć magię kina.

Scheduled AKTUALNOŚCI >kino >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA