9.09.2020 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Festiwal Kina Polskiego w Petersburgu 2020

Instytut Polski w Sankt Petersburgu kolejny już raz zaprosił publiczność Północnej Stolicy na spotkanie z polskim kinem. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii odbyło się w formacie online. Za to projekcje były dostępne na terytorium całej Federacji Rosyjskiej, oczywiście bezpłatnie.

Pokazaliśmy cztery bardzo różne filmy: od nominowanego do Oskara „Bożego ciała” (2019) w reżyserii Jana Komasy, poprzez dokument „Ostatnia góra” (2019), film familijny „Tarapaty” (2017) po wielką polską ponadczasową klasykę „Barwy ochronne” (1976) Krzysztofa Zanusiego. Cieszymy się bardzo, że cztery zaproponowane przez nas filmy spotkały się z zainteresowaniem i życzliwym odbiorem. Dziękujemy wszystkim naszym widzom i sympatykom. Dziękujemy też za współpracę Klubowi Cinemafia oraz naszym partnerom medialnym, którymi byli: kanał Sankt Petersburg, radio Echo Moskwy w Petersburgu oraz Kinoafisza. Chociaż trochę mogliśmy poczuć magię kina.

Scheduled AKTUALNOŚCI >kino >WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

16 listopada, w Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił na wieczór poświęcony pamięci Fryderyka Chopina.
16 11.2022 MUZYKA, WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
15 11.2022 HISTORIA, WYDARZENIA

Dni Pamięci 🗓

W dniach 30 października – 5 listopada w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP, Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu i organizacji polonijnych odwiedzili mogiły Polaków na cmentarzach Petersburga i Borowicz (obw. nowogrodzki).
05 11.2022 HISTORIA, INNE, WYDARZENIA