6.10.2020 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

VI Międzynarodowy Festiwal „Odkryj swoją Europę”

26 września 2020 r. w Sankt Petersburgu odbył się VI Międzynarodowy Festiwal „Odkryj swoją Europę”. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć Polski, którą reprezentował Instytut Polski w Sankt Petersburgu.

Organizatorami wydarzenia, jak co roku, było Państwowe Muzeum Ermitaż oraz Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Federacji Rosyjskiej.

Festiwal rokrocznie organizowany jest z okazji Europejskiego Dnia Języków obchodzonego właśnie 26 września. W tym roku z powodu pandemii wydarzenie odbyło się w formacie wideomaratonu. Każdy kraj, biorący udział w wydarzeniu, prezentował swoją kulturę i język w formie piętnastominutowego bloku i zapraszał do odwiedzenia wirtualnego stoiska. Instytut Polski przygotował wykład o językach mniejszości narodowych w Polsce, pokazową lekcję języka polskiego dla dorosłych i dzieci oraz warsztaty kulinarne.

Retransmisja streamingu oraz wirtualne stoisko będą dostępne na stronie https://eur.ru/  przez miesiąc od daty wydarzenia.

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA