6.10.2020 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

VI Międzynarodowy Festiwal „Odkryj swoją Europę”

26 września 2020 r. w Sankt Petersburgu odbył się VI Międzynarodowy Festiwal „Odkryj swoją Europę”. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć Polski, którą reprezentował Instytut Polski w Sankt Petersburgu.

Organizatorami wydarzenia, jak co roku, było Państwowe Muzeum Ermitaż oraz Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Federacji Rosyjskiej.

Festiwal rokrocznie organizowany jest z okazji Europejskiego Dnia Języków obchodzonego właśnie 26 września. W tym roku z powodu pandemii wydarzenie odbyło się w formacie wideomaratonu. Każdy kraj, biorący udział w wydarzeniu, prezentował swoją kulturę i język w formie piętnastominutowego bloku i zapraszał do odwiedzenia wirtualnego stoiska. Instytut Polski przygotował wykład o językach mniejszości narodowych w Polsce, pokazową lekcję języka polskiego dla dorosłych i dzieci oraz warsztaty kulinarne.

Retransmisja streamingu oraz wirtualne stoisko będą dostępne na stronie https://eur.ru/  przez miesiąc od daty wydarzenia.

Scheduled AKTUALNOŚCI INNE WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

105 lat temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość i po 123 latach zaborów powróciła na mapę świata.
14 11.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

8 października, z okazji 174. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina w Muzeum Samojłowych w Sankt Petersburgu odbył się tradycyjny Koncert Chopinowski.
18 10.2023 Bez kategorii, MUZYKA, WYDARZENIA