6.10.2020 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

VI Międzynarodowy Festiwal „Odkryj swoją Europę”

26 września 2020 r. w Sankt Petersburgu odbył się VI Międzynarodowy Festiwal „Odkryj swoją Europę”. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć Polski, którą reprezentował Instytut Polski w Sankt Petersburgu.

Organizatorami wydarzenia, jak co roku, było Państwowe Muzeum Ermitaż oraz Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Federacji Rosyjskiej.

Festiwal rokrocznie organizowany jest z okazji Europejskiego Dnia Języków obchodzonego właśnie 26 września. W tym roku z powodu pandemii wydarzenie odbyło się w formacie wideomaratonu. Każdy kraj, biorący udział w wydarzeniu, prezentował swoją kulturę i język w formie piętnastominutowego bloku i zapraszał do odwiedzenia wirtualnego stoiska. Instytut Polski przygotował wykład o językach mniejszości narodowych w Polsce, pokazową lekcję języka polskiego dla dorosłych i dzieci oraz warsztaty kulinarne.

Retransmisja streamingu oraz wirtualne stoisko będą dostępne na stronie https://eur.ru/  przez miesiąc od daty wydarzenia.

Scheduled AKTUALNOŚCI INNE WYDARZENIA

W imię pamięci: Katyń, Smoleńsk 🗓

W 11. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem i w przededniu Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 10 kwietnia w bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sankt Petersburgu modlono się w intencji ofiar tragicznych wydarzeń roku 1940 i 2010 r.
12 04.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Wielkanoc 2021 🗓

Życzenia wielkanocne
03 04.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

“Dziecięce czwartki w domu” 🗓

W cyklu „Dziecięce czwartki w domu” Instytut Polski w Sankt Petersburgu przygotował pięć spotkań online dla najmłodszych, uczących się języka polskiego.
31 03.2021 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA