4.12.2020 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Beata Chomątkowska na Jesiennych Spotkaniach w Petersburgu

Przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, w tegorocznej edycji konferencji „Jesienne Spotkania” wzięła udział Beata Chomątowska, polska pisarka, dziennikarka, działaczka społeczna i aktywistka, prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów.

W ramach panelu zatytułowanego Jak budować społeczności miejskie od środka? opowiedziała o Muranowie – dzielnicy Warszawy obciążonej trudną historią, ale ostatecznie zwróconej miastu i jego mieszkańcom.

Podczas konferencji przedstawiciele rosyjskich społeczności miejskich mieli możliwość poznania aktywistów z różnych miast europejskich, wymienili się doświadczeniami, poszerzyli swoje horyzonty, nawiązali nowe kontakty, omówili problemy typowe dla miast i społeczności oraz podzielili się pomysłami dotyczącymi ich rozwiązań.

Jesienne Spotkania to coroczna konferencja organizowana przez Wymianę Niemiecko-Rosyjską we współpracy z placówkami dyplomatycznymi krajów europejskich. Tegoroczna edycja odbyła się 20-22 oraz 28 listopada w trybie online.

Scheduled AKTUALNOŚCI INNE WYDARZENIA

🗓

Pokaz filmu "Świat Józefa" w reż. Rafała Wieczyńskiego.
24 03.2024 HISTORIA, WYDARZENIA