4.12.2020 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Beata Chomątkowska na Jesiennych Spotkaniach w Petersburgu

Przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, w tegorocznej edycji konferencji „Jesienne Spotkania” wzięła udział Beata Chomątowska, polska pisarka, dziennikarka, działaczka społeczna i aktywistka, prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów.

W ramach panelu zatytułowanego Jak budować społeczności miejskie od środka? opowiedziała o Muranowie – dzielnicy Warszawy obciążonej trudną historią, ale ostatecznie zwróconej miastu i jego mieszkańcom.

Podczas konferencji przedstawiciele rosyjskich społeczności miejskich mieli możliwość poznania aktywistów z różnych miast europejskich, wymienili się doświadczeniami, poszerzyli swoje horyzonty, nawiązali nowe kontakty, omówili problemy typowe dla miast i społeczności oraz podzielili się pomysłami dotyczącymi ich rozwiązań.

Jesienne Spotkania to coroczna konferencja organizowana przez Wymianę Niemiecko-Rosyjską we współpracy z placówkami dyplomatycznymi krajów europejskich. Tegoroczna edycja odbyła się 20-22 oraz 28 listopada w trybie online.

Scheduled AKTUALNOŚCI INNE WYDARZENIA

W imię pamięci: Katyń, Smoleńsk 🗓

W 11. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem i w przededniu Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 10 kwietnia w bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sankt Petersburgu modlono się w intencji ofiar tragicznych wydarzeń roku 1940 i 2010 r.
12 04.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Wielkanoc 2021 🗓

Życzenia wielkanocne
03 04.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

“Dziecięce czwartki w domu” 🗓

W cyklu „Dziecięce czwartki w domu” Instytut Polski w Sankt Petersburgu przygotował pięć spotkań online dla najmłodszych, uczących się języka polskiego.
31 03.2021 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA