7.12.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Warsztaty dla lektorów i nauczycieli języka polskiego

27 i 28 listopada 2020 r. odbyły się zorganizowane przez Instytut Polski w Sankt Petersburgu kolejne warsztaty dla lektorów i nauczycieli języka polskiego prowadzone przez wykładowców z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum Uniwersytetu Warszawskiego.

Z powodu pandemii zajęcia odbywały się w formacie online, dzięki czemu wzięli w nich udział lektorzy nie tylko z Sankt Petersburga, ale i odległego Archangielska. W tym roku prowadzące Agnieszka Jasińska, Agnieszka Jastrzębska i Joanna Prędota podzieliły się z nauczycielami wiedzą i doświadczeniem dotyczącym certyfikacji, nauczania frazeologii na lekcjach języka polskiego jako obcego, wprowadzania elementów gramatyki na poziomie A1 oraz prowadzenia ciekawych zajęć online na różnych poziomach.

Lektorzy z niecierpliwością czekają na wiosenną edycję. Mamy nadzieję, że tradycyjnie odbędzie się ona w Petersburgu, w siedzibie Instytutu Polskiego.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA