7.12.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Warsztaty dla lektorów i nauczycieli języka polskiego

27 i 28 listopada 2020 r. odbyły się zorganizowane przez Instytut Polski w Sankt Petersburgu kolejne warsztaty dla lektorów i nauczycieli języka polskiego prowadzone przez wykładowców z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum Uniwersytetu Warszawskiego.

Z powodu pandemii zajęcia odbywały się w formacie online, dzięki czemu wzięli w nich udział lektorzy nie tylko z Sankt Petersburga, ale i odległego Archangielska. W tym roku prowadzące Agnieszka Jasińska, Agnieszka Jastrzębska i Joanna Prędota podzieliły się z nauczycielami wiedzą i doświadczeniem dotyczącym certyfikacji, nauczania frazeologii na lekcjach języka polskiego jako obcego, wprowadzania elementów gramatyki na poziomie A1 oraz prowadzenia ciekawych zajęć online na różnych poziomach.

Lektorzy z niecierpliwością czekają na wiosenną edycję. Mamy nadzieję, że tradycyjnie odbędzie się ona w Petersburgu, w siedzibie Instytutu Polskiego.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Geolog i podróżnik Karol Bohdanowicz 🗓

5 czerwca przypada 75. rocznica śmierci geologa, geografa i podróżnika Karola Bohdanowicza.
05 06.2022 AKTUALNOŚCI, HISTORIA, WYDARZENIA

Dzień Dziecka w Instytucie Polskim 🗓

1 czerwca Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił dzieci z Polskiej Macierzy Szkolnej do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka.
01 06.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Polskie znaki pamięci w Sankt Petersburgu 🗓

28 maja Polonia i Polacy mieszkający w Sankt Petersburgu, podobnie jak co roku w maju, w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa, spotkali się, by odwiedzić polskie znaki pamięci.
30 05.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA