7.12.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Warsztaty dla lektorów i nauczycieli języka polskiego

27 i 28 listopada 2020 r. odbyły się zorganizowane przez Instytut Polski w Sankt Petersburgu kolejne warsztaty dla lektorów i nauczycieli języka polskiego prowadzone przez wykładowców z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum Uniwersytetu Warszawskiego.

Z powodu pandemii zajęcia odbywały się w formacie online, dzięki czemu wzięli w nich udział lektorzy nie tylko z Sankt Petersburga, ale i odległego Archangielska. W tym roku prowadzące Agnieszka Jasińska, Agnieszka Jastrzębska i Joanna Prędota podzieliły się z nauczycielami wiedzą i doświadczeniem dotyczącym certyfikacji, nauczania frazeologii na lekcjach języka polskiego jako obcego, wprowadzania elementów gramatyki na poziomie A1 oraz prowadzenia ciekawych zajęć online na różnych poziomach.

Lektorzy z niecierpliwością czekają na wiosenną edycję. Mamy nadzieję, że tradycyjnie odbędzie się ona w Petersburgu, w siedzibie Instytutu Polskiego.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA