31.12.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Dziecięce czwartki w domu

W grudniu 2020 r., w prezencie dla najmłodszych, uczących się języka polskiego, Instytut Polski przygotował kolejną, tym razem świąteczną, edycję „Dziecięcych czwartków” online.

Dzięki ciekawej formie audiowizualnej, prowadząca – pedagog Olga Oniszczuk, wprowadziła dzieci w krąg polskich tradycji i obyczajów, związanych z okresem Adwentu i Bożego Narodzenia. Uczniowie dowiedzieli się, kim był św. Mikołaj i dlaczego obchodzimy mikołajki. Mieli też okazję poznać symbolikę Adwentu i zwyczaje z nim związane. Dowiedzieli się, skąd w Polsce pojawiła się choinka, jak wygląda polska wieczerza wigilijna, dlaczego dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. W ostatnim odcinku najmłodsi uczniowie języka polskiego udali się w podróż do Polski i innych krajów, aby zobaczyć i porównać, jak świętuje się Nowy Rok w różnych zakątkach świata.

Dzięki zajęciom młodzi widzowie mieli możliwość poznania polskich tradycji oraz podniesienia swoich kompetencji językowych.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA