31.12.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Dziecięce czwartki w domu

W grudniu 2020 r., w prezencie dla najmłodszych, uczących się języka polskiego, Instytut Polski przygotował kolejną, tym razem świąteczną, edycję „Dziecięcych czwartków” online.

Dzięki ciekawej formie audiowizualnej, prowadząca – pedagog Olga Oniszczuk, wprowadziła dzieci w krąg polskich tradycji i obyczajów, związanych z okresem Adwentu i Bożego Narodzenia. Uczniowie dowiedzieli się, kim był św. Mikołaj i dlaczego obchodzimy mikołajki. Mieli też okazję poznać symbolikę Adwentu i zwyczaje z nim związane. Dowiedzieli się, skąd w Polsce pojawiła się choinka, jak wygląda polska wieczerza wigilijna, dlaczego dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. W ostatnim odcinku najmłodsi uczniowie języka polskiego udali się w podróż do Polski i innych krajów, aby zobaczyć i porównać, jak świętuje się Nowy Rok w różnych zakątkach świata.

Dzięki zajęciom młodzi widzowie mieli możliwość poznania polskich tradycji oraz podniesienia swoich kompetencji językowych.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA