31.12.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Dziecięce czwartki w domu

W grudniu 2020 r., w prezencie dla najmłodszych, uczących się języka polskiego, Instytut Polski przygotował kolejną, tym razem świąteczną, edycję „Dziecięcych czwartków” online.

Dzięki ciekawej formie audiowizualnej, prowadząca – pedagog Olga Oniszczuk, wprowadziła dzieci w krąg polskich tradycji i obyczajów, związanych z okresem Adwentu i Bożego Narodzenia. Uczniowie dowiedzieli się, kim był św. Mikołaj i dlaczego obchodzimy mikołajki. Mieli też okazję poznać symbolikę Adwentu i zwyczaje z nim związane. Dowiedzieli się, skąd w Polsce pojawiła się choinka, jak wygląda polska wieczerza wigilijna, dlaczego dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. W ostatnim odcinku najmłodsi uczniowie języka polskiego udali się w podróż do Polski i innych krajów, aby zobaczyć i porównać, jak świętuje się Nowy Rok w różnych zakątkach świata.

Dzięki zajęciom młodzi widzowie mieli możliwość poznania polskich tradycji oraz podniesienia swoich kompetencji językowych.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Geolog i podróżnik Karol Bohdanowicz 🗓

5 czerwca przypada 75. rocznica śmierci geologa, geografa i podróżnika Karola Bohdanowicza.
05 06.2022 AKTUALNOŚCI, HISTORIA, WYDARZENIA

Dzień Dziecka w Instytucie Polskim 🗓

1 czerwca Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił dzieci z Polskiej Macierzy Szkolnej do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka.
01 06.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Polskie znaki pamięci w Sankt Petersburgu 🗓

28 maja Polonia i Polacy mieszkający w Sankt Petersburgu, podobnie jak co roku w maju, w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa, spotkali się, by odwiedzić polskie znaki pamięci.
30 05.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA