1.01.2021 AKTUALNOŚCI, MUZYKA, WYDARZENIA

Płyta „Chopin today”

Nowy Rok witamy z długo oczekiwaną płytą Tria Stanisława Czigadajewa „Chopin today”. To wyjątkowy projekt, który udało nam się zrealizować w roku 210-lecia urodzin genialnego polskiego kompozytora.

Miesiące ciężkiej pracy, nagrania w profesjonalnym studio przyniosły wspaniały rezultat. Na krążku jest 11 utworów, w tym: etiudy, walce i nokturny Chopina w oryginalnych nieoczywistych aranżacjach. Oczywiście z muzyką wielkiego Fryderyka się nie rozstajemy, ponieważ czeka nas przeniesiony na ten rok XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W Petersburgu też będą kolejne wydarzenia. Już wkrótce 211. urodziny Chopina.

Scheduled AKTUALNOŚCI >MUZYKA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA