9.03.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Grzegorz Kasdepke z nagrodą „Czytającego Petersburga”!

4 marca odbyła się zorganizowana przez Bibliotekę im. W. Majakowskiego konferencja online, podczas której ogłoszono laureatów konkursu „Czytający Petersburg - 2020” oraz przedstawiono kandydatów do tegorocznej edycji konkursu.

W nominacji „pisarz, którego książka została przetłumaczona na język rosyjski” 2 miejsce zajął Grzegorz Kasdepke – polski pisarz książek dla dzieci, autor serii opowiadań o „Detektywie Pozytywce”. 

W ramach „Czytającego Petersburga” w 2020 r. odbył się również konkurs tłumaczeń, w trakcie którego miłośnicy języka polskiego tłumaczyli fragment powieści Wiesława Myśliwskiego „Ucho Igielne”. Za najlepszy został uznany przekład Aleksadry Szyrokowej.

W tym roku Instytut Polski w Sankt Petersburgu zgłosił do udziału w konkursie powieść Szczepana Twardocha „Król” (w nominacji „pisarz, którego książka nie została przetłumaczona na język rosyjski”) oraz książkę Jacka Dukaja „Inne pieśni” (w nominacji „pisarz, którego książka została przetłumaczona na język rosyjski”).

Scheduled AKTUALNOŚCI >LITERATURA >WYDARZENIA

DNI POLSKIEGO DZIEDZICTWA W SANKT PETERSBURGU 🗓

6 maja Polonia i Polacy mieszkający w Sankt Petersburgu, podobnie jak co roku w maju w ramach obchodów Dni Polskiego Dziedzictwa, spotkali się, by odwiedzić miejsca związane z życiem i działalnością w mieście nad Newą wybitnych Polaków.
06 05.2023 HISTORIA, WYDARZENIA