17 kwietnia 2021 r. w Bibliotece im. W. Majakowskiego odbyło się spotkanie poświęcone życiu i twórczości Tadeusza Różewicza w ramach Polskiego Klubu Dyskusyjnego.
Wykład i dyskusję dla wszystkich miłośników języka polskiego i literatury poprowadziła doc. Olga Gusiewa, wykładowca Wydziału Filologicznego Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego.
W tym roku przypada setna rocznica urodzin wybitnego polskiego poety, prozaika i dramaturga Tadeusza Różewicza. W uznaniu zasług rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Tadeusza Różewicza.
Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓
W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09
09.2023
LITERATURA, WYDARZENIA