10.06.2021 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Zakończenie roku akademickiego

10 czerwca 2021 r., w związku z zakończeniem roku akademickiego, w siedzibie Instytutu Polskiego, odbyło się spotkanie z lektorkami, prowadzącymi zajęcia z języka polskiego na wyższych uczelniach Petersburga, wspierane przez instytut.

Lektoraty w 12 grupach (1510 godzin zajęć), na poziomach podstawowym i zaawansowanym, prowadzone były w czterech uczelniach Petersburga: Uniwersytecie Pedagogicznym im. A. Hercena, Sankt-Petersburskim Państwowym Uniwersytecie Ekonomicznym, Uniwersytecie Europejskim i Rosyjskim Państwowym Instytucie Teatralnym. W spotkaniu wzięły udział Olga Gusiewa, Aleksandra Rusek i Magdalena Skibicka. W związku z sytuacją epidemiologiczną i decyzjami władz miejscowych uczelni wszystkie lektoraty języka polskiego w roku akademickim 2020/2021 były prowadzone w formacie online. Współpraca z uczelniami układała się bardzo dobrze. Podsumowując miniony rok pracy, prowadzące lektoraty zwróciły uwagę, że dzięki nauce zdalnej frekwencja na zajęciach w minionym roku akademickim była dużo wyższa niż w latach ubiegłych.

Scheduled AKTUALNOŚCI NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

105 lat temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość i po 123 latach zaborów powróciła na mapę świata.
14 11.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

8 października, z okazji 174. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina w Muzeum Samojłowych w Sankt Petersburgu odbył się tradycyjny Koncert Chopinowski.
18 10.2023 Bez kategorii, MUZYKA, WYDARZENIA