10.06.2021 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Zakończenie roku akademickiego

10 czerwca 2021 r., w związku z zakończeniem roku akademickiego, w siedzibie Instytutu Polskiego, odbyło się spotkanie z lektorkami, prowadzącymi zajęcia z języka polskiego na wyższych uczelniach Petersburga, wspierane przez instytut.

Lektoraty w 12 grupach (1510 godzin zajęć), na poziomach podstawowym i zaawansowanym, prowadzone były w czterech uczelniach Petersburga: Uniwersytecie Pedagogicznym im. A. Hercena, Sankt-Petersburskim Państwowym Uniwersytecie Ekonomicznym, Uniwersytecie Europejskim i Rosyjskim Państwowym Instytucie Teatralnym. W spotkaniu wzięły udział Olga Gusiewa, Aleksandra Rusek i Magdalena Skibicka. W związku z sytuacją epidemiologiczną i decyzjami władz miejscowych uczelni wszystkie lektoraty języka polskiego w roku akademickim 2020/2021 były prowadzone w formacie online. Współpraca z uczelniami układała się bardzo dobrze. Podsumowując miniony rok pracy, prowadzące lektoraty zwróciły uwagę, że dzięki nauce zdalnej frekwencja na zajęciach w minionym roku akademickim była dużo wyższa niż w latach ubiegłych.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA