18.06.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Letnie czytania – Jacek Dukaj

17 czerwca w filii Biblioteki im. W. Majakowskiego w przestrzenii „Linii” na Wyspie Wasilewskiej w ramach „Letnich czytań” można było posłuchać fragmentu książki polskiego pisarza Jacka Dukaja „Inne pieśni”.

Jacek Dukaj jest jednym z najpopularniejszych współczesnych polskich autorów science fiction i fantasy. Otrzymał wiele wyróżnień i nagród literackich. Na podstawie jego opowiadania „Katedra” Tomasz Bagiński stworzył animowany film nominowany do Oscara w 2003 r.Fragment książki Dukaja, przetłumaczony przez Sergieja Legezę na język rosyjski (Wydawnictwo AST, 2020), przeczytała Jelena Nikonorowa, aktorka Teatru bilingwistycznego „Kromlech”. Sylwetkę autora przybliżyła dyrektor Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu Ewa Ziółkowska. Po prezentacji książki został przeprowadzony konkurs dla publiczności, w którym zadano pytania związane z polską fantastyką naukową. Zwycięzców nagrodzono egzemplarzami „Innych pieśni”. Tego wieczoru odczytane zostały również fragmenty książek autorów z Niemiec i Chin. Jacek Dukaj ma szansę zostać najlepszym pisarzem zagranicznym w konkursie „Czytający Petersburg” w nominacji „pisarz, którego książka została przetłumaczona na język rosyjski.

Zachęcamy do głosowania na stronie Biblioteki im. W.W. Majakowskiego: https://pl.spb.ru/lib/projects/pages/readers-2021/poll/

Scheduled AKTUALNOŚCI >LITERATURA >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA