23.06.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Polskie stoisko promocyjno-informacyjne na EURO 2020

Podczas mistrzostw Europy EURO 2020 polska reprezentacja w piłce nożnej rozegrała dwa mecze na stadionie w Petersburgu. W czasie pobytu polskich piłkarzy i kibiców w mieście nad Newą, Instytut Polski, we współpracy z Konsulatem Generalnym RP, zorganizował polskie stoisko promocyjno-informacyjne zlokalizowane w centrum miasta.

Odwiedzający stoisko mieli możliwość lepiej poznać Polskę i jej atrakcje turystyczne. Można było zaopatrzyć się w broszury o walorach przyrodniczych Polski i jej bogactwie kulturowym.  Dzięki uprzejmości PZPN do wygrania były gadżety związane z polską reprezentacją.  

Kibicom z Polski pracownicy Instytutu udzielali informacji o wartych odwiedzenia miejscach w Petersburgu, dawali wskazówki pomagające w przyjemnym i bezpiecznym spędzeniu czasu w mieście nad Newą. 

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA