9.07.2021 AKTUALNOŚCI, WYDARZENIA

Andrzej Olejniczak w Petersburgu

W upalny wieczór, 7 lipca na scenie petersburskiego klubu jazzowego JFC wystąpił jeden z najbardziej uznanych na arenie międzynarodowej polskich saksofonistów, kompozytor, aranżer i wykładowca Andrzej Olejniczak.

Artysta zagrał razem z wybitnymi muzykami Petersburga, Andriejem Kondakowem (fortepian), Grigorijem Woskobojnikiem (kontrabas) i Artiomem Tekljukiem (perkusja). Publiczność wysłuchała standardów jazzowych oraz autorskich kompozycji Andrzeja Olejniczaka. Występ został przyjęty entuzjastycznie, wywołał zachwyt gości klubu. Koncert odbył się przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu.

Był to już drugi występ saksofonisty w Petersburgu, dzień wcześniej wystąpił w Filharmonii Jazzowej, gdzie również został gorąco przyjęty przez publiczność. Na koncercie w Filharmonii Andrzej Olejniczak wystąpił z Dmitrjem Bratuchinem (fortepian), Filipem Mieszczeriakowem (kontrabas) i Artiomem Tekljukiem (perkusja). Kwartet zaprezentował petersburskiej publiczności klasyczne jazzowe utwory w brawurowych aranżacjach.

Teraz czekają na niego miłośnicy muzyki jazzowej w Soczi i w Moskwie!

Scheduled AKTUALNOŚCI WYDARZENIA

Konkurs „Literatura bez granic” 🗓

W Międzynarodowym Dniu Tłumacza, 30 września w petersburskiej Bibliotece im. A. S. Puszkina odbyło się uroczyste otwarcie trzeciego sezonu Konkursu Przekładów „Literatura bez granic”.
02 10.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Bałtyk – skrzyżowanie kultur 🗓

W Rosyjskim Muzeum Etnograficznym 30 września została otwarta międzynarodowa wystawa „Bałtyk – skrzyżowanie kultur”.
01 10.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

“A ja nie chcę być księżniczką” 🗓

28 września w Instytucie Polskim w Sankt Petersburgu zagościli rycerze, smoki i księżniczki. Przygody bohaterów książki Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką” z zapartym tchem śledziła i dziecięca publiczność, i dorośli.
28 09.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA