9.07.2021 AKTUALNOŚCI, WYDARZENIA

Andrzej Olejniczak w Petersburgu

W upalny wieczór, 7 lipca na scenie petersburskiego klubu jazzowego JFC wystąpił jeden z najbardziej uznanych na arenie międzynarodowej polskich saksofonistów, kompozytor, aranżer i wykładowca Andrzej Olejniczak.

Artysta zagrał razem z wybitnymi muzykami Petersburga, Andriejem Kondakowem (fortepian), Grigorijem Woskobojnikiem (kontrabas) i Artiomem Tekljukiem (perkusja). Publiczność wysłuchała standardów jazzowych oraz autorskich kompozycji Andrzeja Olejniczaka. Występ został przyjęty entuzjastycznie, wywołał zachwyt gości klubu. Koncert odbył się przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu.

Był to już drugi występ saksofonisty w Petersburgu, dzień wcześniej wystąpił w Filharmonii Jazzowej, gdzie również został gorąco przyjęty przez publiczność. Na koncercie w Filharmonii Andrzej Olejniczak wystąpił z Dmitrjem Bratuchinem (fortepian), Filipem Mieszczeriakowem (kontrabas) i Artiomem Tekljukiem (perkusja). Kwartet zaprezentował petersburskiej publiczności klasyczne jazzowe utwory w brawurowych aranżacjach.

Teraz czekają na niego miłośnicy muzyki jazzowej w Soczi i w Moskwie!

Scheduled AKTUALNOŚCI WYDARZENIA