27.09.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

„Nasza Księgarnia” w Wyborgu

Podczas odbywającego się od 24 do 26 września w bibliotece Alvara Aalto w Wyborgu II Międzynarodowego Forum Książki Dziecięcej i Młodzieżowej "Kniżnyj Wyborg" Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprezentował specjalnie udostępnione książki Wydawnictwa Nasza Księgarnia oraz ich przekłady na język rosyjski.

Okazją jest obchodzone w tym roku stulecie urodzin tej najstarszej w Polsce oficyny wydawniczej specjalizującej się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Sporo pozycji udostępniła Leningradzka Obwodowa Bilioteka Dziecięca, która posiada wydania z różnych lat, począwszy od zbiorów wierszy Jana Brzechwy czy przygód Misia Uszatka, a kończąc na serii o perypetiach detektywa Pozytywki Grzegorza Kasdepke.

Polskie stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem odwiedzających. Dorośli z sentymentem wspominali czytane w dzieciństwie lektury, najmłodsi odkrywali nowe wydania, przepiękne ilustrowane przez najlepszych polskich rysowników ostatnich lat, jak chociażby: Joanna Kłos, Emilia Dziubak i Maciej Szymanowicz (którzy nie tylko rysują, ale i piszą książki).Wydawnictwu „Nasza Księgarnia” bardzo dziękujemy za wspaniały dar, który wzbogacił zbiory Biblioteki Instytutu, i gratulujemy wspaniałego jubileuszu.

Scheduled AKTUALNOŚCI >LITERATURA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA