27.09.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

„Nasza Księgarnia” w Wyborgu

Podczas odbywającego się od 24 do 26 września w bibliotece Alvara Aalto w Wyborgu II Międzynarodowego Forum Książki Dziecięcej i Młodzieżowej "Kniżnyj Wyborg" Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprezentował specjalnie udostępnione książki Wydawnictwa Nasza Księgarnia oraz ich przekłady na język rosyjski.

Okazją jest obchodzone w tym roku stulecie urodzin tej najstarszej w Polsce oficyny wydawniczej specjalizującej się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Sporo pozycji udostępniła Leningradzka Obwodowa Bilioteka Dziecięca, która posiada wydania z różnych lat, począwszy od zbiorów wierszy Jana Brzechwy czy przygód Misia Uszatka, a kończąc na serii o perypetiach detektywa Pozytywki Grzegorza Kasdepke.

Polskie stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem odwiedzających. Dorośli z sentymentem wspominali czytane w dzieciństwie lektury, najmłodsi odkrywali nowe wydania, przepiękne ilustrowane przez najlepszych polskich rysowników ostatnich lat, jak chociażby: Joanna Kłos, Emilia Dziubak i Maciej Szymanowicz (którzy nie tylko rysują, ale i piszą książki).Wydawnictwu „Nasza Księgarnia” bardzo dziękujemy za wspaniały dar, który wzbogacił zbiory Biblioteki Instytutu, i gratulujemy wspaniałego jubileuszu.

Scheduled AKTUALNOŚCI LITERATURA WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

105 lat temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość i po 123 latach zaborów powróciła na mapę świata.
14 11.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

8 października, z okazji 174. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina w Muzeum Samojłowych w Sankt Petersburgu odbył się tradycyjny Koncert Chopinowski.
18 10.2023 Bez kategorii, MUZYKA, WYDARZENIA