1.10.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Bałtyk – skrzyżowanie kultur

W Rosyjskim Muzeum Etnograficznym 30 września została otwarta międzynarodowa wystawa „Bałtyk – skrzyżowanie kultur”.

Intencją autorów ekspozycji było pokazanie przenikania się kulturalnych wpływów między narodami i państwami leżącymi w basenie Morza Bałtyckiego. Polskim wkładem w wystawę jest prezentacja kultury kaszubskiej w postaci pozyskanych z Polski wzorów haftu charakterystycznego dla tego regionu, a także porcelany i wyrobów jubilerskich inspirowanych tymi wzorami. Pokazano też naszyjniki z bursztynu z prywatnej kolekcji oraz ludowe kostiumy kaszubskie udostępnione przez działający w Petersburgu Zespół Tańca Ludowego „Gaik”. Polską część dopełniają udostępnione dzięki uprzejmości Muzeum Gdańska historyczne widoki miasta. W uroczystości otwarcia wystawy udział wzięła dyrektor Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu Ewa Ziółkowska ze współpracownikami.

Wystawa potrwa do końca marca 2022 r.

Scheduled AKTUALNOŚCI INNE WYDARZENIA

Warszawska Szkoła Filmowa nagrodzona w Petersburgu 🗓

W Petersburskim Państwowym Instytucie Kina i Telewizji 16 listopada odbyło się uroczyste zakończenie 2. etapu XXI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Studenckich „PiterKiT”.
17 11.2021 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Narodowe Święto Niepodległości 🗓

W niedzielę poprzedzającą Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w bazylice pw. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
11 11.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

„W promieniach” 🗓

6 i 7 listopada w Teatrze im. Lensowieta w Sankt Petersburgu odbyła się długo wyczekiwana premiera spektaklu „W promieniach”, poświęconego Marii Skłodowskiej-Curie.
08 11.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA