2.10.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Konkurs „Literatura bez granic”

W Międzynarodowym Dniu Tłumacza, 30 września w petersburskiej Bibliotece im. A. S. Puszkina odbyło się uroczyste otwarcie trzeciego sezonu Konkursu Przekładów „Literatura bez granic”.

Inicjatorem i organizatorem konkursu jest Centralna Miejska Biblioteka dla Dzieci im. A.S. Puszkina, ponieważ ma w swoich zbiorach jedyną w Rosji kolekcję najlepszych książek dziecięcych świata znajdujących się na Honorowej Liście Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych (IBBY). Petersburski konkurs wyróżnia się tym, że książki napisane dla dzieci tłumaczą sami młodzi czytelnicy.Partnerami obecnego sezonu w Petersburgu są Konsulat Generalny Republiki Greckiej, Konsulat Generalny Republiki Korei, Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej oraz Duński Instytut Kultury i Instytut Polski. Nasz kraj w konkursie reprezentują dwie książki: „Sen, który odszedł” Anny Onichimowskiej i „Bromba i filozofia” Macieja Wojtyszki.Otwarcia ze strony polskiej dokonała dyrektor Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu Ewa Ziółkowska.

Dzieci i młodzież znające język polski zachęcamy do udziału w konkursie.

https://pushkinlib.spb.ru/projects/literatura-bez-granits/

Scheduled AKTUALNOŚCI LITERATURA WYDARZENIA

Warszawska Szkoła Filmowa nagrodzona w Petersburgu 🗓

W Petersburskim Państwowym Instytucie Kina i Telewizji 16 listopada odbyło się uroczyste zakończenie 2. etapu XXI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Studenckich „PiterKiT”.
17 11.2021 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Narodowe Święto Niepodległości 🗓

W niedzielę poprzedzającą Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w bazylice pw. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
11 11.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

„W promieniach” 🗓

6 i 7 listopada w Teatrze im. Lensowieta w Sankt Petersburgu odbyła się długo wyczekiwana premiera spektaklu „W promieniach”, poświęconego Marii Skłodowskiej-Curie.
08 11.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA