31.10.2021 AKTUALNOŚCI, MUZYKA, WYDARZENIA

XXI Tydzień Konserwatoriów

W Petersburgu odbył się XXI Międzynarodowy Festiwal Tydzień Konserwatoriów, w tym roku silnie - i co ważne, osobiście - reprezentowany przez Polaków.

Za nami dwa wspaniałe koncerty Adama Bałdycha i Kwartetu Smyczkowego Equilibrium. Pierwszy z nich odbył się 29 października w Filharmonii Muzyki Jazzowej, przy wsparciu niezawodnego Dawida Gołoszczokina i jego zespołu. Kolejny – dwa dni później, w kameralnym wnętrzu kościoła Ojców Franciszkanów. Publiczność mogła usłyszeć kompozycje Adama Bałdycha, autorsko potraktowane utwory Stanisława Moniuszki, Georga Phillippa Telemanna, Władysława Żeleńskiego, ale też improwizacje na temat Milesa Davisa. Bardzo dziękujemy muzykom, organizatorom i wszystkim którzy pomagali przy realizacji obu koncertów.
29 października, w dniu pierwszego koncertu, miała premierę najnowsza płyta Kwintetu Adama Bałdycha – „Poetry”. Gorąco polecamy!

Scheduled AKTUALNOŚCI >MUZYKA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA