31.10.2021 AKTUALNOŚCI, MUZYKA, WYDARZENIA

XXI Tydzień Konserwatoriów

W Petersburgu odbył się XXI Międzynarodowy Festiwal Tydzień Konserwatoriów, w tym roku silnie - i co ważne, osobiście - reprezentowany przez Polaków.

Za nami dwa wspaniałe koncerty Adama Bałdycha i Kwartetu Smyczkowego Equilibrium. Pierwszy z nich odbył się 29 października w Filharmonii Muzyki Jazzowej, przy wsparciu niezawodnego Dawida Gołoszczokina i jego zespołu. Kolejny – dwa dni później, w kameralnym wnętrzu kościoła Ojców Franciszkanów. Publiczność mogła usłyszeć kompozycje Adama Bałdycha, autorsko potraktowane utwory Stanisława Moniuszki, Georga Phillippa Telemanna, Władysława Żeleńskiego, ale też improwizacje na temat Milesa Davisa. Bardzo dziękujemy muzykom, organizatorom i wszystkim którzy pomagali przy realizacji obu koncertów.
29 października, w dniu pierwszego koncertu, miała premierę najnowsza płyta Kwintetu Adama Bałdycha – „Poetry”. Gorąco polecamy!

Scheduled AKTUALNOŚCI MUZYKA WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

105 lat temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość i po 123 latach zaborów powróciła na mapę świata.
14 11.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

8 października, z okazji 174. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina w Muzeum Samojłowych w Sankt Petersburgu odbył się tradycyjny Koncert Chopinowski.
18 10.2023 Bez kategorii, MUZYKA, WYDARZENIA