5.11.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Nowe wydanie „Dzienników” Witolda Gombrowicza

W Wydawnictwie Iwana Limbacha przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu po dziewięciu latach ukazała się druga edycja „Dzienników” Witolda Gombrowicza w przekładzie Jurija Czajnikowa.

W 2012 r. za tę pracę tłumacz otrzymał Nagrodę Andrieja Biełego. Wydanie zostało opatrzone wstępem Mariusza Wilka i posłowiem Wojciecha Karpińskiego. W swoich „Dziennikach” autor „Ferdydurke” i „Kosmosu” celnie i jednocześnie w sposób ironiczny mierzy się z najważniejszymi pytaniami filozoficznymi, z którymi zmagają się intelektualiści na całym świecie. Ponadczasowość jego rozważań sprawia, że „Dzienniki” nie tracą na aktualności i wciąż cieszą się zainteresowaniem w kraju i za granicą, w tym wśród czytelników rosyjskich.

Scheduled AKTUALNOŚCI >LITERATURA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA