8.11.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA

„W promieniach”

6 i 7 listopada w Teatrze im. Lensowieta w Sankt Petersburgu odbyła się długo wyczekiwana premiera spektaklu „W promieniach”, poświęconego Marii Skłodowskiej-Curie.

Monodram Artura Pałygi oparty bezpośrednio na listach i dziennikach polskiej noblistki to wspólny projekt Teatru im. Lensowieta, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Fundacji „Plac Teatralny”. Reżyserem spektaklu jest pracujący w Petersburgu polski reżyser Andrzej Bubień. Gości przywitali przedstawiciele CPRDiP oraz Fundacji, Paulina Baranowska i Filip Frątczak, a także kierownictwo Teatru, Walerij Gradkowskij i Larisa Łuppian.Spektakl w wykonaniu aktorek Laury Picchelauri i Walentiny Sizonienko został ciepło przyjęty przez petersburską publiczność. Kolejne przedstawienia odbędą się 14 i 15 grudnia. Serdecznie zapraszamy!

http://lensov-theatre.spb.ru/buy/bileter/?fbclid=IwAR0GMffEMz1SDNX-BgmrofHMCotiiwNrDKkI9__B7E3MxTHdaisH-PqGBVw#performance=18151520

Scheduled AKTUALNOŚCI >TEATR >WYDARZENIA

Geolog i podróżnik Karol Bohdanowicz 🗓

5 czerwca przypada 75. rocznica śmierci geologa, geografa i podróżnika Karola Bohdanowicza.
05 06.2022 AKTUALNOŚCI, HISTORIA, WYDARZENIA

Dzień Dziecka w Instytucie Polskim 🗓

1 czerwca Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił dzieci z Polskiej Macierzy Szkolnej do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka.
01 06.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Polskie znaki pamięci w Sankt Petersburgu 🗓

28 maja Polonia i Polacy mieszkający w Sankt Petersburgu, podobnie jak co roku w maju, w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa, spotkali się, by odwiedzić polskie znaki pamięci.
30 05.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA