8.11.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA

„W promieniach”

6 i 7 listopada w Teatrze im. Lensowieta w Sankt Petersburgu odbyła się długo wyczekiwana premiera spektaklu „W promieniach”, poświęconego Marii Skłodowskiej-Curie.

Monodram Artura Pałygi oparty bezpośrednio na listach i dziennikach polskiej noblistki to wspólny projekt Teatru im. Lensowieta, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Fundacji „Plac Teatralny”. Reżyserem spektaklu jest pracujący w Petersburgu polski reżyser Andrzej Bubień. Gości przywitali przedstawiciele CPRDiP oraz Fundacji, Paulina Baranowska i Filip Frątczak, a także kierownictwo Teatru, Walerij Gradkowskij i Larisa Łuppian.Spektakl w wykonaniu aktorek Laury Picchelauri i Walentiny Sizonienko został ciepło przyjęty przez petersburską publiczność. Kolejne przedstawienia odbędą się 14 i 15 grudnia. Serdecznie zapraszamy!

http://lensov-theatre.spb.ru/buy/bileter/?fbclid=IwAR0GMffEMz1SDNX-BgmrofHMCotiiwNrDKkI9__B7E3MxTHdaisH-PqGBVw#performance=18151520

Scheduled AKTUALNOŚCI >TEATR >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA