8.11.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA

„W promieniach”

6 i 7 listopada w Teatrze im. Lensowieta w Sankt Petersburgu odbyła się długo wyczekiwana premiera spektaklu „W promieniach”, poświęconego Marii Skłodowskiej-Curie.

Monodram Artura Pałygi oparty bezpośrednio na listach i dziennikach polskiej noblistki to wspólny projekt Teatru im. Lensowieta, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Fundacji „Plac Teatralny”. Reżyserem spektaklu jest pracujący w Petersburgu polski reżyser Andrzej Bubień. Gości przywitali przedstawiciele CPRDiP oraz Fundacji, Paulina Baranowska i Filip Frątczak, a także kierownictwo Teatru, Walerij Gradkowskij i Larisa Łuppian.Spektakl w wykonaniu aktorek Laury Picchelauri i Walentiny Sizonienko został ciepło przyjęty przez petersburską publiczność. Kolejne przedstawienia odbędą się 14 i 15 grudnia. Serdecznie zapraszamy!

http://lensov-theatre.spb.ru/buy/bileter/?fbclid=IwAR0GMffEMz1SDNX-BgmrofHMCotiiwNrDKkI9__B7E3MxTHdaisH-PqGBVw#performance=18151520

Scheduled AKTUALNOŚCI >TEATR >WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

16 listopada, w Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił na wieczór poświęcony pamięci Fryderyka Chopina.
16 11.2022 MUZYKA, WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
15 11.2022 HISTORIA, WYDARZENIA

Dni Pamięci 🗓

W dniach 30 października – 5 listopada w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP, Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu i organizacji polonijnych odwiedzili mogiły Polaków na cmentarzach Petersburga i Borowicz (obw. nowogrodzki).
05 11.2022 HISTORIA, INNE, WYDARZENIA