17.11.2021 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Warszawska Szkoła Filmowa nagrodzona w Petersburgu

W Petersburskim Państwowym Instytucie Kina i Telewizji 16 listopada odbyło się uroczyste zakończenie 2. etapu XXI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Studenckich „PiterKiT”.

Jury pod przewodnictwem reżysera Władimira Kotta i prezydenta festiwalu, rektora uczelni Aleksandra Jewmienowa główną nagrodę w kategorii „Najlepszy film dokumentalny” przyznało filmowi Warszawskiej Szkoły Filmowej Veronice Andersson „Fuck, it’s Biology”. W ocenie jurorów nagrodzony film nawiązuje do najlepszych tradycji polskiej szkoły dokumentu. Statuetkę i dyplomy dla reżyserki Veronici Andersson, operatora Piotra Szymańskiego, realizatora dźwięku Matsa Helgessona oraz producenta Macieja Ślesickiego w ich imieniu odebrała dyrektor Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu Ewa Ziółkowska.

Autorom filmu serdecznie gratulujemy!

Scheduled AKTUALNOŚCI >kino >WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

16 listopada, w Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił na wieczór poświęcony pamięci Fryderyka Chopina.
16 11.2022 MUZYKA, WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
15 11.2022 HISTORIA, WYDARZENIA

Dni Pamięci 🗓

W dniach 30 października – 5 listopada w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP, Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu i organizacji polonijnych odwiedzili mogiły Polaków na cmentarzach Petersburga i Borowicz (obw. nowogrodzki).
05 11.2022 HISTORIA, INNE, WYDARZENIA