26.11.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA

Tadeusz Różewicz. Czytanie performatywne

Na szkolnej scenie Rosyjskiego Państwowego Instytutu Sztuk Scenicznych 25 listopada odbyło się performatywne czytanie dramatu Tadeusza Różewicza „Grupa Laokoona”.

Poprzedziły je dwudniowe warsztaty pod kierunkiem polskiego reżysera filmowego i teatralnego, Macieja Wiktora. Udział wzięli studenci I roku z pracowni prof. Jurija Krasowskiego, a także pracowni prof. Natalii Skorochod oraz kursu „Działalność teatralno-ekspercka”. Wydarzenie zorganizowano z okazji setnej rocznicy urodzin polskiego poety, pisarza i dramaturga w ramach współpracy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu z RGISI.

Warsztaty i czytania performatywne wsparł Związek Artystów Scen Polskich ZASP, Teatr Interierny i Teatr na Mochowej.

Scheduled AKTUALNOŚCI >TEATR >WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

16 listopada, w Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił na wieczór poświęcony pamięci Fryderyka Chopina.
16 11.2022 MUZYKA, WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
15 11.2022 HISTORIA, WYDARZENIA

Dni Pamięci 🗓

W dniach 30 października – 5 listopada w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP, Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu i organizacji polonijnych odwiedzili mogiły Polaków na cmentarzach Petersburga i Borowicz (obw. nowogrodzki).
05 11.2022 HISTORIA, INNE, WYDARZENIA