6.12.2021 AKTUALNOŚCI, MUZYKA, WYDARZENIA

Chopin w Pietrozawodsku

W stolicy Karelii, Pietrozawodsku od 1 do 5 grudnia brzmiały mazurki, polonezy i nokturny Fryderyka Chopina.

Po raz siódmy odbył się Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów im. Fryderyka Chopina zorganizowany przez Pietrozawodskie Konserwatorium Państwowe im. Aleksandra Głazunowa przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu. Jury przewodniczył kierownik Katedry Fortepianu Konserwatorium prof. Wiktor Portnoj. Jednym z jurorów, tradycyjnie już, był kierownik Katedry Muzyki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie prof. Maciej Zagórski, który zagrał koncert fortepianowy, złożony z utworów Marii Szymanowskiej, Stanisława Moniuszki i Franza Schuberta.

Ponad 40 uczestników konkursu wystąpiło w czterech kategoriach wiekowych. Najlepsi młodzi pianiści podczas uroczystości zakończenia konkursu, która odbyła się 5 grudnia, otrzymali m.in. nagrody specjalne przygotowane przez Instytut Polski w Sankt Petersburgu.

Scheduled AKTUALNOŚCI >MUZYKA >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA