8.12.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

„Jesienne spotkania” o wolontariacie

Przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, w tegorocznej edycji konferencji „Jesienne Spotkania”, której tematem było „ Jak zmienia się wolontariat w Europie”, wzięła udział Ewa Romanowska, dyrektorka Programu Transgranicznego i programu Study Tours To Poland w organizacji pozarządowej Borussia z Olsztyna.

„Jesienne Spotkania” to coroczna konferencja organizowana przez petersburską organizację „Mosty” we współpracy z placówkami dyplomatycznymi krajów europejskich. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 3 – 6 grudnia. Podczas dyskusji, wykładów i spotkań online przedstawiciele rosyjskich organizacji pozarządowych mieli możliwość wymiany doświadczeniami z kolegami z różnych miast europejskich, poszerzenia swoich horyzontów. Nawiązali nowe kontakty, omówili trudności typowe dla pracy wolontariackiej i podzielili się pomysłami dotyczącymi ich rozwiązań.
W panelu dyskusyjnym „Jak zmienia się praktyka rekrutacji i motywacji nowych wolontariuszy w europejskich organizacjach pozarządowych” polska ekspertka opowiedziała o wieloletnim doświadczeniu organizacji w pracy z wolontariuszami, o pozyskiwaniu nowych wolontariuszy. Tematem dyskusji z kolegami z Rosji, Danii i Holandii były także sposoby radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi między wolontariuszami oraz sposoby wspierania ich motywacji.

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA