8.12.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

„Jesienne spotkania” o wolontariacie

Przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, w tegorocznej edycji konferencji „Jesienne Spotkania”, której tematem było „ Jak zmienia się wolontariat w Europie”, wzięła udział Ewa Romanowska, dyrektorka Programu Transgranicznego i programu Study Tours To Poland w organizacji pozarządowej Borussia z Olsztyna.

„Jesienne Spotkania” to coroczna konferencja organizowana przez petersburską organizację „Mosty” we współpracy z placówkami dyplomatycznymi krajów europejskich. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 3 – 6 grudnia. Podczas dyskusji, wykładów i spotkań online przedstawiciele rosyjskich organizacji pozarządowych mieli możliwość wymiany doświadczeniami z kolegami z różnych miast europejskich, poszerzenia swoich horyzontów. Nawiązali nowe kontakty, omówili trudności typowe dla pracy wolontariackiej i podzielili się pomysłami dotyczącymi ich rozwiązań.
W panelu dyskusyjnym „Jak zmienia się praktyka rekrutacji i motywacji nowych wolontariuszy w europejskich organizacjach pozarządowych” polska ekspertka opowiedziała o wieloletnim doświadczeniu organizacji w pracy z wolontariuszami, o pozyskiwaniu nowych wolontariuszy. Tematem dyskusji z kolegami z Rosji, Danii i Holandii były także sposoby radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi między wolontariuszami oraz sposoby wspierania ich motywacji.

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

120. rocznica urodzin Józefa Mackiewicza 🗓

120 lat temu, 1 kwietnia 1902 r. w Sankt Petersburgu urodził się Józef Mackiewicz, jeden z najważniejszych polskich pisarzy XX w., dziennikarz, publicysta polityczny, nieprzejednany antykomunista, autor sloganu „tylko prawda jest ciekawa”. Z okazji 120. rocznicy urodzin Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Józefa Mackiewicza.
01 04.2022 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Uczczono pamięć pomordowanych w Lewaszowie 🗓

25 marca 2022 r. Ambasador RP w Federacji Rosyjskiej Krzysztof Krajewski z małżonką, w towarzystwie Konsula Generalnego RP w Sankt Petersburgu Grzegorza Ślubowskiego i Dyrektor Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu Ewy Ziółkowskiej złożyli wizytę na cmentarzu w Lewaszowie.
25 03.2022 AKTUALNOŚCI, HISTORIA, WYDARZENIA

Jan Baliński. Ojciec rosyjskiej psychiatrii 🗓

24 marca mija 120. rocznica śmierci Jana Balińskiego (1827–1902), lekarza psychiatry, prekursora rosyjskiej psychiatrii naukowej.
24 03.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA