23.12.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Lem w Tichwinie

W Tichwinie w obwodzie leningradzkim 23 grudnia została otwarta wystawa "Bestiariusz Lema według Mroza", której wersję w języku rosyjskim przygotował Instytut Polski w Sankt Petersburgu.

Wydarzenie było wynikiem współpracy Instytutu z Leningradzką Obwodową Uniwersalną Biblioteką Naukową i Biblioteczno-Socjalno-Kulturowym Centrum Teffi. Obecne na otwarciu wystawy dyrektor IP Ewa Ziółkowska i ekspert Ewelina Przyczyna przekazały „Teffi” wybór polskiej literatury w przekładach na język rosyjski. Goście z Petersburga mieli również okazję zapoznać się z unikatowym zbiorem książek dotyczących miast hanzeatyckich, w tym: Gdańska, Wrocławia i Koszalina. Cieszymy się bardzo, że wystawa prezentowana wcześniej w Petersburgu trafiła do Tichwina, odległego o 230 km od miasta nad Newą. Będzie można ją oglądać do 25 stycznia 2022 r.

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA