23.12.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Lem w Tichwinie

W Tichwinie w obwodzie leningradzkim 23 grudnia została otwarta wystawa "Bestiariusz Lema według Mroza", której wersję w języku rosyjskim przygotował Instytut Polski w Sankt Petersburgu.

Wydarzenie było wynikiem współpracy Instytutu z Leningradzką Obwodową Uniwersalną Biblioteką Naukową i Biblioteczno-Socjalno-Kulturowym Centrum Teffi. Obecne na otwarciu wystawy dyrektor IP Ewa Ziółkowska i ekspert Ewelina Przyczyna przekazały „Teffi” wybór polskiej literatury w przekładach na język rosyjski. Goście z Petersburga mieli również okazję zapoznać się z unikatowym zbiorem książek dotyczących miast hanzeatyckich, w tym: Gdańska, Wrocławia i Koszalina. Cieszymy się bardzo, że wystawa prezentowana wcześniej w Petersburgu trafiła do Tichwina, odległego o 230 km od miasta nad Newą. Będzie można ją oglądać do 25 stycznia 2022 r.

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA