18.02.2022 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Lem w Sosnowym Borze

17 lutego w Sosnowym Borze pod Petersburgiem otwarto wystawę „Bestiariusz Lema według Mroza” przygotowaną z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema.

Jej wersję w języku rosyjskim przygotował Instytut Polski w Sankt Petersburgu.  

Wydarzenie było wynikiem współpracy Instytutu z Leningradzką Obwodową Uniwersalną Biblioteką Naukową i Młodzieżowym Centrum Czytelniczym „Toczka SBora”. 

Wystawa przedstawia 20 postaci z utworów autora „Cyberiady”, „Bajek robotów” i „Dzienników gwiazdowych” widzianych oczami wybitnego krakowskiego artysty Daniela Mroza. Każda grafika opatrzona jest opisem postaci – cytatem z odpowiedniego dzieła wielkiego fantasty. 

Cieszymy się bardzo, że wystawa prezentowana wcześniej w Petersburgu w Ośrodku Sztuki i Muzyki Centralnej Biblioteki Miejskiej im. W.W. Majakowskiego oraz w Biblioteczno-Socjalno-Kulturowym Centrum Teffi w Tichwinie trafiła do kolejnego miasta w obwodzie leningradzkim. W Sosnowym Borze będzie można ją oglądać do 17 marca 2022 r. 

Scheduled AKTUALNOŚCI LITERATURA WYDARZENIA

🗓

8 kwietnia w Instytucie Polskim odbyło się spotkanie z cyklu „Polacy w Sankt Petersburgu” poświęcone wybitnemu polskiemu architektowi Marianowi Lalewiczowi.
08 04.2024 WYDARZENIA

🗓

Pokaz filmu "Świat Józefa" w reż. Rafała Wieczyńskiego.
24 03.2024 HISTORIA, WYDARZENIA