15.03.2022 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Krzysztof Kieślowski – o sobie

W ubiegłym roku minęła 80. rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych wszechczasów Krzysztofa Kieślowskiego, autora znanych i popularnych na całym świecie cyklów filmowych „Dekalog” i „Trzy kolory”, laureata licznych nagród w dziedzinie kinematografii.

Wśród jego prac są takie filmy jak „Personel”, „Amator”, „Przypadek”, „Podwójne życie Weroniki” i wiele innych. Z okazji rocznicy w moskiewskim Wydawnictwie Corpus przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Instytutu Adama Mickiewicza oraz Instytutu Polskiego w Moskwie ukazał się zbiór pt.: „Krzysztof Kieślowski. O sobie”. Opracowany przez reżysera Olega Dormana tom zawiera autobiografię Kieślowskiego, jego scenariusze, artykuły, wywiady w przekładach m.in. Ksenii Starosielskiej, Iriny Adelgejm i Denisa Wirena. Teraz książka jest dostępna również w Bibliotece Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu.

Scheduled AKTUALNOŚCI >kino >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA