1.06.2022 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA

Dzień Dziecka w Instytucie Polskim

1 czerwca Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił dzieci z Polskiej Macierzy Szkolnej do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka.

. Podczas wizyty w IP goście obejrzeli spektakl lalkowy Teatru Bez Kurtyny pt. „Jestem smokiem”, przygotowany na podstawie książki polskiego autora Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką”, w reżyserii Julii Moriewej, dyrektorki artystycznej teatru. Najmłodsi, podobnie jak ich opiekunowie, z wielkim zainteresowaniem i radością śledzili przygody bohaterów. Na zakończenie wykonano pamiątkową fotografię, która została przesłana do Pana Grzegorza Kasdepke.

Scheduled AKTUALNOŚCI >TEATR >WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

16 listopada, w Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił na wieczór poświęcony pamięci Fryderyka Chopina.
16 11.2022 MUZYKA, WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
15 11.2022 HISTORIA, WYDARZENIA

Dni Pamięci 🗓

W dniach 30 października – 5 listopada w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP, Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu i organizacji polonijnych odwiedzili mogiły Polaków na cmentarzach Petersburga i Borowicz (obw. nowogrodzki).
05 11.2022 HISTORIA, INNE, WYDARZENIA