1.06.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Dzień Dziecka w Instytucie Polskim

1 czerwca Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił dzieci z Polskiej Macierzy Szkolnej do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka.

. Podczas wizyty w IP goście obejrzeli spektakl lalkowy Teatru Bez Kurtyny pt. „Jestem smokiem”, przygotowany na podstawie książki polskiego autora Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką”, w reżyserii Julii Moriewej, dyrektorki artystycznej teatru. Najmłodsi, podobnie jak ich opiekunowie, z wielkim zainteresowaniem i radością śledzili przygody bohaterów. Na zakończenie wykonano pamiątkową fotografię, która została przesłana do Pana Grzegorza Kasdepke.

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Geolog i podróżnik Karol Bohdanowicz 🗓

5 czerwca przypada 75. rocznica śmierci geologa, geografa i podróżnika Karola Bohdanowicza.
05 06.2022 AKTUALNOŚCI, HISTORIA, WYDARZENIA

Polskie znaki pamięci w Sankt Petersburgu 🗓

28 maja Polonia i Polacy mieszkający w Sankt Petersburgu, podobnie jak co roku w maju, w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa, spotkali się, by odwiedzić polskie znaki pamięci.
30 05.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

150. rocznica urodzin Bronisława Gembarzewskiego 🗓

150 lat temu, 30 maja 1872 r., w Petersburgu urodził się Bronisław Gembarzewski, historyk wojskowości, pułkownik saperów, muzeolog, malarz batalista, wieloletni dyrektor Muzeum Narodowego i Muzeum Wojska w Warszawie.
30 05.2022 AKTUALNOŚCI, HISTORIA, WYDARZENIA