31.08.2022 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Wakacje z językiem polskim online

W sierpniu Instytut Polski w Sankt Petersburgu przygotował miły prezent dla słuchaczy kursów języka polskiego z roku akademickiego 2021/2022 w postaci Szkoły Letniej Języka Polskiego.

W zajęciach prowadzonych online z podziałem na trzy grupy (A2-B1) wzięło udział łącznie 45 osób. Wszyscy 1 sierpnia z odnowionymi siłami przystąpili do pracy. Na pierwszym spotkaniu słuchacze kursów wraz z wykładowcami postanowili, że ten miesiąc będzie poświęcony na wzbogacenie słownictwa, poznanie polskiej frazeologii. Uczestnicy zajęć rozmawiali o Polsce, jej historii, geografii, tradycjach i kulturze. Jedna z grup na poziomie B1 przygotowała audiodeskrypcje obrazów J. Matejki, H. Siemiradzkiego, J. Pankiewicza, J. Chełmońskiego oraz J. Mehoffera. Oddzielne spotkania zostały poświęcone polskim legendom i podaniom z różnych regionów kraju. Pracy domowej tym razem nie było. Zamiast tego ci ze słuchaczy, którym udało się wyjechać na wakacje, dzielili się wrażeniami z pięknych miejsc, które udało im się zobaczyć, a ci, którym się to jeszcze nie udało, marzyli o odpoczynku. Na zakończenie każdej lekcji uczestnicy zajęć słuchali najsłynniejszych polskich piosenek o lecie („Piechotą do lata” BAJMu, „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, „Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli itd.) i starali się je zrozumieć ze słuchu. Wszyscy słuchacze szkoły letniej rozstali się przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego z determinacją, aby kontynuować naukę języka polskiego, dlatego pożegnali się tylko na miesiąc – do następnego roku akademickiego!

Postoned AKTUALNOŚCI NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO WYDARZENIA

🗓

8 kwietnia w Instytucie Polskim odbyło się spotkanie z cyklu „Polacy w Sankt Petersburgu” poświęcone wybitnemu polskiemu architektowi Marianowi Lalewiczowi.
08 04.2024 WYDARZENIA

🗓

Pokaz filmu "Świat Józefa" w reż. Rafała Wieczyńskiego.
24 03.2024 HISTORIA, WYDARZENIA