31.08.2022 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Wakacje z językiem polskim online

W sierpniu Instytut Polski w Sankt Petersburgu przygotował miły prezent dla słuchaczy kursów języka polskiego z roku akademickiego 2021/2022 w postaci Szkoły Letniej Języka Polskiego.

W zajęciach prowadzonych online z podziałem na trzy grupy (A2-B1) wzięło udział łącznie 45 osób. Wszyscy 1 sierpnia z odnowionymi siłami przystąpili do pracy. Na pierwszym spotkaniu słuchacze kursów wraz z wykładowcami postanowili, że ten miesiąc będzie poświęcony na wzbogacenie słownictwa, poznanie polskiej frazeologii. Uczestnicy zajęć rozmawiali o Polsce, jej historii, geografii, tradycjach i kulturze. Jedna z grup na poziomie B1 przygotowała audiodeskrypcje obrazów J. Matejki, H. Siemiradzkiego, J. Pankiewicza, J. Chełmońskiego oraz J. Mehoffera. Oddzielne spotkania zostały poświęcone polskim legendom i podaniom z różnych regionów kraju. Pracy domowej tym razem nie było. Zamiast tego ci ze słuchaczy, którym udało się wyjechać na wakacje, dzielili się wrażeniami z pięknych miejsc, które udało im się zobaczyć, a ci, którym się to jeszcze nie udało, marzyli o odpoczynku. Na zakończenie każdej lekcji uczestnicy zajęć słuchali najsłynniejszych polskich piosenek o lecie („Piechotą do lata” BAJMu, „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, „Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli itd.) i starali się je zrozumieć ze słuchu. Wszyscy słuchacze szkoły letniej rozstali się przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego z determinacją, aby kontynuować naukę języka polskiego, dlatego pożegnali się tylko na miesiąc – do następnego roku akademickiego!

Postoned AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

16 listopada, w Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił na wieczór poświęcony pamięci Fryderyka Chopina.
16 11.2022 MUZYKA, WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
15 11.2022 HISTORIA, WYDARZENIA

Dni Pamięci 🗓

W dniach 30 października – 5 listopada w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP, Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu i organizacji polonijnych odwiedzili mogiły Polaków na cmentarzach Petersburga i Borowicz (obw. nowogrodzki).
05 11.2022 HISTORIA, INNE, WYDARZENIA