16.11.2022 MUZYKA, WYDARZENIA

Koncert Chopinowski

16 listopada, w Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił na wieczór poświęcony pamięci Fryderyka Chopina.

W salonie Muzeum Aktorów Samojłowych, tradycyjnie już, odbył się niezwykły koncert zorganizowany we współpracy z petersburskim Towarzystwem Muzyczno-Oświatowym im. Fryderyka Chopina. Zgromadzeni wysłuchali utworów Chopina w wykonaniu znanego petersburskiego pianisty, laureata konkursów międzynarodowych Olega Weinsteina. Wieczór poprowadziła prezes stowarzyszenia Wanda Andrzejewska.

Fot. Michael Fateyeff

Postoned MUZYKA >WYDARZENIA

Koncert „Polska muzyka filmowa” 🗓

19 stycznia w siedzibie Konsulatu Generalnego odbył się noworoczny koncert pt. „Polska muzyka filmowa” zorganizowany przez Instytut Polski w Sankt Petersburgu.
19 01.2023 kino, MUZYKA, WYDARZENIA

224. urodziny Adama Mickiewicza 🗓

Jak co roku, 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia pod petersburskim pomnikiem Adama Mickiewicza w Grafskim zaułku zostały złożone kwiaty z okazji urodzin i imienin wieszcza.
24 12.2022 INNE, WYDARZENIA

Polki w Petersburgu – Matka Matylda Getter

W dniu 19 grudnia w siedzibie Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu odbyła się prezentacja publikacji Instytutu Pamięci Narodowej „Matka Matylda Getter” autorstwa s. Teresy Antonietty Frącek RM.
19 12.2022 HISTORIA, WYDARZENIA