1.12.2022 LITERATURA, WYDARZENIA

Performatywne czytanie II części „Dziadów” Adama Mickiewicza

W ramach Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu w dniu 1 grudnia br. zorganizował performatywne czytanie II części „Dziadów” Adama Mickiewicza.

Dzięki uprzejmości Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej wydarzenie odbyło się w nastrojowych podziemiach bazyliki przy Newskim Prospekcie. W tematykę utworu wprowadziła zebranych dr Olga Guseva. Tekst dramatu Adama Mickiewicza czytany był w dwóch językach: polskim i rosyjskim. W czytaniu wzięli udział tak profesjonalni aktorzy jak i amatorzy. Nad całością artystyczną czuwała polska aktorka, występująca na scenach petersburskich teatrów, Urszula Małka, której bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu wieczoru.

Postoned LITERATURA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA