27.11.2022 NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Warsztaty dla lektorów i nauczycieli języka polskiego

W dniach 26 - 27 listopada 2022 r. Instytut Polski w Sankt Petersburgu zorganizował kolejne warsztaty dla lektorów i nauczycieli języka polskiego.

Zajęcia odbywały się w formacie online. Wykładowczynie z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum Uniwersytetu Warszawskiego Maria Kuc, Agnieszka Jasińska i Agnieszka Jastrzębska podzieliły się z nauczycielami wiedzą i doświadczeniem dotyczącym nauczania języka polskiego jako obcego. Tematyka zajęć spotkała się z zainteresowaniem uczestników warsztatów. Mamy nadzieję, że kolejna edycja warsztatów odbędzie się na żywo w siedzibie IP w Sankt Petersburgu.

Postoned NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA