Instytut Polski w Sankt Petersburgu dysponuje biblioteką obejmującą ponad 2600  książek, głównie beletrystyki polskiej w wydaniach oryginalnych i tłumaczeniach. Obok literatury dla dorosłych biblioteka posiada również dział z literaturą dla dzieci. Księgozbiór jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany. Oprócz książek wypożyczyć można także płyty kompaktowe oraz DVD z polskimi filmami fabularnymi i dokumentalnymi. Na miejscu dostępne są także materiały informacyjne na temat Polski w formie folderów i broszur.

Nasze zbiory udostępniamy bezpłatnie wszystkim zainteresowanym, którzy zdecydują się na założenie u nas karty bibliotecznej (należy przedstawić dowód tożsamości ze zdjęciem).

Zapraszamy do wyszukiwania książek w katalogu dostępnym on-line: https://szukamksiążki.pl/SkNewWeb/bstart/508002162 Biblioteki Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu. 

Godziny pracy Biblioteki Instytutu Polskiego:

wtorek: 14.00-17.00
czwartek:  14.00-17.00

Kontakt:


Tel. +7 812 336 31 48 lub petersburg@instytutpolski.pl

Zapraszamy do zapoznania się z Wirtualną Biblioteką Literatury Polskiej, przygotowaną przez Uniwersytet Gdański przy współpracy Polskiego Komitetu ds. UNESCO, która liczy ponad 100 pozycji dostępnych online – Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej