30.09.2019 AKTUALNOŚCI, NAUKA, WYDARZENIA

Jesienne Spotkania „Jak zmienia się edukacja w Europie?”

28 września w Petersburgu w przestrzeni „Sdwig” (Berthold Centrum) odbyły się kolejne Jesienne potkania o charakterze międzynarodowym, z udziałem polskich ekspertów. W tym roku tematem konferencji były zmiany w edukacji europejskiej.

W tym roku miała miejsce trzecia już edycja Jesiennych Spotkań współorganizowanych przez Wymianę Niemiecko-Rosyjską oraz placówki kulturalne krajów europejskich, w tym Instytut Polski w Petersburgu, na wzór Jesiennych Spotkań odbywających się w Berlinie przez ostatnie 20 lat. Główną ideą konferencji było zapoznanie Rosjan z wyzwaniami, rozwiązaniami i zmianami, które zachodzą we współczesnej Europie. 

 Przy wsparciu Instytutu Polskiego w Petersburgu w konferencji wzięli udział również polscy eksperci. Dr hab., prof. ndzw. SGH Ewa Chmielecka uczestniczyła w panelu „Jak zmienia się wykształcenie wyższe w Europie: Potrzeby oraz adaptacja do technologii oraz społeczeństwa informacyjnego, studenci i wykładowcy, metodologia nauczania”, natomiast nauczyciel Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu Adam Stępiński – w panelu „Jak zmienia się edukacja szkolna w Europie: Organizacja, uczniowie i nauczyciele, metodologia nauczania”.

 27 września w Instytucie Polskim w ramach Jesiennych Spotkań odbyły się również warsztaty dla nauczycieli języka angielskiego, które poprowadził Adam Stępiński. Tematem warsztatów były „Narzędzia online do codziennego nauczania języka angielskiego i pracy nad projektami: Możliwości Fundacji Azja – Europa”. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się o możliwościach wykorzystania narzędzi online w codziennej pracy nauczycielskiej, mogli przetestować niektóre z nich na swoich urządzeniach mobilnych, zapoznali się z projektami Fundacji „Azja – Europa” prowadzonymi przez szkoły dwóch kontynentów oraz możliwościami edukacyjnymi tworzonymi przez wspomnianą fundację.

Scheduled AKTUALNOŚCI NAUKA WYDARZENIA

Konkurs „Literatura bez granic” 🗓

W Międzynarodowym Dniu Tłumacza, 30 września w petersburskiej Bibliotece im. A. S. Puszkina odbyło się uroczyste otwarcie trzeciego sezonu Konkursu Przekładów „Literatura bez granic”.
02 10.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Bałtyk – skrzyżowanie kultur 🗓

W Rosyjskim Muzeum Etnograficznym 30 września została otwarta międzynarodowa wystawa „Bałtyk – skrzyżowanie kultur”.
01 10.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

“A ja nie chcę być księżniczką” 🗓

28 września w Instytucie Polskim w Sankt Petersburgu zagościli rycerze, smoki i księżniczki. Przygody bohaterów książki Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką” z zapartym tchem śledziła i dziecięca publiczność, i dorośli.
28 09.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA