13.12.2019 AKTUALNOŚCI, NAUKA, WYDARZENIA

Laureaci konkursu „Aktualna nauka” nagrodzeni

W Instytucie Polskim w Sankt Petersburgu 13 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XII konkursu „Aktualna Nauka” pamięci Olega N. Kena, współorganizowanego przez Instytut Polski w Petersburgu, Instytut Historii RAN oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie.

Po przywitaniu laureatów i gości przez dyrektor Instytutu Polskiego, Ewę Ziółkowską oraz dyrektora IH RAN, Aleksieja Syrenowa odbyło się wręczenie dyplomów i upominków laureatom tegorocznej edycji konkursu wyłonionym przez Radę Ekspertów na czele z pracownikiem naukowym IH RAN dr hab. Aleksandrem Rupasowem. Pierwsze miejsce zajął student IV roku  Instytutu Historii Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego Dmitrij Maluczenko, autor pracy „Prolog i epilog wizyty eskadry sowieckiej w Polsce w 1934 r.”

Specjalną nagrodę Światowego Klubu Petersburżan wręczyła rzeczniczka organizacji, Tamara Skoblikowa-Kudriawcewa. Specjalne dyplomy otrzymali również uczniowie, którzy w tym roku, oprócz studentów i doktorantów, także wzięli udział w konkursie.

 Na zakończenie głos zabrali m.in. członek Rady Ekspertów dr hab., profesor Katedry Historii i Regionoznawstwa Państwowego Uniwersytetu Telekomunikacji w Petersburgu Władlen Izmozik, dr hab., profesor Wydziału Stosunków Międzynarodowych Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego Łazar Chejfec oraz koordynator Konkursu Wiera Ken, którzy gratulowali laureatom i życzyli dalszych sukcesów.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA >WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

16 listopada, w Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił na wieczór poświęcony pamięci Fryderyka Chopina.
16 11.2022 MUZYKA, WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
15 11.2022 HISTORIA, WYDARZENIA

Dni Pamięci 🗓

W dniach 30 października – 5 listopada w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP, Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu i organizacji polonijnych odwiedzili mogiły Polaków na cmentarzach Petersburga i Borowicz (obw. nowogrodzki).
05 11.2022 HISTORIA, INNE, WYDARZENIA