15.06.2020 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Jakub Małecki po rosyjsku

Polski pisarz i tłumacz młodego pokolenia Jakub Małecki, który w roku ubiegłym zajął I miejsce w plebiscycie „Czytający Petersburg” w kategorii „najlepszy zagraniczny pisarz, którego utwory nie były wydane w przekładzie na język rosyjski”, na swojej stronie internetowej poinformował, że już wkrótce ukaże się jego książka po rosyjsku

Napisał:

„Tłumacz Denis Viren kończy właśnie pracę nad przekładem „Dygotu” na język rosyjski. Książka – pod tytułem „Дрожь” – ukaże się już jesienią nakładem Wydawnictwa АСТ. Na dodatek pojawi się w pięknej serii literackiej, obok książek autorów, którzy zajmują w mojej głowie regał ULUBIENI, jak choćby Richard Powers czy David Foster Wallace. Cieszę się jak diabli!”

My też niezwykle się cieszymy i ponownie zapraszamy do Petersburga.

Scheduled AKTUALNOŚCI >LITERATURA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA