27.07.2020 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Wystawa „Papież dialogu”

25 lipca 2020 r. z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie została otwarta wystawa „Papież dialogu”, udostępniona przez Centrum Myśli Jana Pawła II, której rosyjską wersję przygotował Instytut Polski przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Sankt Petersburgu.

Wystawę otworzył ks. proboszcz ojciec Tomasz Wytrwał oraz Konsul Generalny RP w Sankt Petersburgu Grzegorz Ślubowski. Obecni byli Konsul Generalny Republiki Litewskiej Dainius Numgaudis, zastępca dyrektora Instytutu Polskiego Joanna Ślubowska oraz przedstawiciele organizacji polonijnych: Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu i Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Polonia”.

Ekspozycja, składająca się z kilkunastu plansz ze zdjęciami i opisem w języku rosyjskim, pokazuje pontyfikat papieża przez pryzmat jego dialogu z przedstawicielami różnych grup społecznych, wyznawcami innych religii na wszystkich kontynentach.

Wystawę można oglądać codziennie w godz. 08.00 – 20.00 do końca października 2020 r.

Scheduled AKTUALNOŚCI INNE WYDARZENIA

W imię pamięci: Katyń, Smoleńsk 🗓

W 11. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem i w przededniu Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 10 kwietnia w bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sankt Petersburgu modlono się w intencji ofiar tragicznych wydarzeń roku 1940 i 2010 r.
12 04.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Wielkanoc 2021 🗓

Życzenia wielkanocne
03 04.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

“Dziecięce czwartki w domu” 🗓

W cyklu „Dziecięce czwartki w domu” Instytut Polski w Sankt Petersburgu przygotował pięć spotkań online dla najmłodszych, uczących się języka polskiego.
31 03.2021 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA